Vela Poland założyła spółkę w Wielkiej Brytanii i realizuje pierwsze transakcje na tym rynku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 maj 2023, 10:33

Vela Poland założyła spółkę w Wielkiej Brytanii i realizuje pierwsze transakcje na tym rynku

Spółka Vela Poland, właściciel grupy serwisów Tripinvest w maju dokonała oficjalnej rejestracji spółki zależnej w Wielkiej Brytanii. Tripinvest Vela Limited kieruje swoją ofertę nieruchomości wakacyjnych do lokalnej społeczności. Wcześniej spółka rozpoczęła kampanię reklamową w kanałach Polskiego Radia Londyn oraz zaplanowała kolejne działania marketingowe. Według ostatnich raportów Brytyjczycy w ubiegłym roku kupili najwięcej mieszkań w Hiszpanii spośród wszystkich zagranicznych klientów. Vela Poland aktualnie prowadzi emisję crowdfundingową, której celem jest pozyskanie środków na dalszy dynamiczny rozwój.

- Nasz model biznesowy opiera się na prowadzeniu działań sprzedażowych w najbardziej aktywnych rynkach. Zarówno z naszych obserwacji, jak też dostępnych raportów klienci z Wielkiej Brytanii stanowią największą grupę zagranicznych nabywców nieruchomości w Hiszpanii. Nasza decyzja o wejściu na ten rynek była zatem tylko kwestią czasu. W pierwszej kolejności celowaliśmy z kampanią do mieszkającej w Londynie Polonii, jednak już teraz prowadzimy pierwsze procesy transakcyjne z anglojęzycznymi klientami. – informuje Michał Ćwierzyk, prezes zarządu Vela Poland SA.

W 2022 r. obywatele Wielkiej Brytanii stanowili największą grupę zagranicznych klientów na hiszpańskim rynku nieruchomości. Według danych Stowarzyszenia Rejestratorów Nieruchomości ciągu całego ubiegłego roku Brytyjczycy nabyli prawie 9 700 nieruchomości. Za nimi plasują się Niemcy z 8 290 transakcjami w poprzednim roku i Francuzi, którzy kupili 6 100 mieszkań i domów.

Po rekordowych wynikach w 2022 roku Vela Poland chce pozyskać prawie 900 tys. zł z emisji crowdinvestingowej, oferując 5,85 proc. akcji w ramach emisji serii F. Kampania jest realizowana m.in. za pośrednictwem platformy FindFunds. Kapitał przeznaczy na rozwój zespołu, oprogramowania i marketing. Spółka w 2022 roku zrealizowała większość zakładanych celów emisyjnych, przebiła szacowane wyniki finansowe i osiągnęła prawie 2 mln zł przychodów i 450 tys. zł zysku netto.

- Jesteśmy mocno rozpędzeni. Działamy już na 6 rynkach i planujemy zaistnieć na kolejnych. Dzięki naszym autorskim rozwiązaniom i unikalnym kompetencjom jesteśmy w stanie bardzo szybko zbudować skalę działalności. Liczymy, że dzięki pozyskanym z aktualnie prowadzonej emisji środkom, osiągniemy kolejne cele jeszcze szybciej. – dodaje prezes Vela Poland S.A.

Wartość transakcji sprzedaży nieruchomości w 2022 roku, w których pośredniczyła Vela Poland wyniosła kilkadziesiąt mln zł. Spółka chce wykorzystać dobra koniunkturę i skalować biznes, natomiast w 2024 r. zadebiutować na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości