Miedź na LME zalicza już 6. tydzień ze spadkiem notowań | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 maj 2023, 08:47

Miedź na LME zalicza już 6. tydzień ze spadkiem notowań

Ceny miedzi na giełdzie metali LME w Londynie rosną w piątek, ale w ujęciu tygodniowym zaliczą spadek o 2,8 proc. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej o 0,8 proc. - po 8.023 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 3,6440 USD za funt i zwyżkuje o 1,55 proc.

Na rynkach kończy się tydzień zdominowany przez obawy inwestorów o słabnącą dynamikę gospodarczą w Chinach, które są największym odbiorcą metali przemysłowych na świecie.

Wśród graczy rynkowych osłabły nadzieje na perspektywę silnego ożywienia gospodarczego w Chinach i obecnie skupiają oni uwagę na tym, jakie działania podejmą władze w Pekinie, aby wesprzeć gospodarkę i przywrócić zaufanie inwestorów.

Na rynkach oczekuje się, że Ludowy Bank Chin obniży stopę rezerw obowiązkowych dla banków i nastąpi to wcześniej niż prognozowano.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź zyskała 61 USD do 7.962,00 USD za tonę.

Nastroje na rynkach nieco się poprawiły pod koniec tygodnia po tym, jak anonimowe źródła podały, że Republikanie i negocjatorzy z Białego Domu są bliżej osiągnięcia porozumienia w sprawie podwyższeniu pułapu zadłużenia i ograniczenia wydatków federalnych na 2 lata. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości