Captor Therapeutics opublikował raport finansowy za I kwartał 2023 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 maj 2023, 09:32

Captor Therapeutics opublikował raport finansowy za I kwartał 2023 r.

Captor Therapeutics, firma biofarmaceutyczna zajmująca się rozwojem leków opartych o celowaną degradacji białek (ang. Targeted Protein Degradation, TPD), opublikowała raport za pierwszy kwartał 2023 r.

  • Wiodący projekt CT-01 na dobrej drodze do złożenia wniosku o pozwolenie na przeprowadzenie badania klinicznego w Q3 2023.
  • W marcu 2023 roku Spółka ogłosiła plany strategiczne ukierunkowane na osiągnięcie pozycji jednego z globalnych liderów w obszarze TPD.
  • Spółka ujawniła również cele molekularne oraz zaprezentowała najnowsze wyniki badań związane z realizacją projektów CT-01, CT-02 oraz CT-05.
  • Projekt realizowany we współpracy z Ono Pharmaceutical Co. Ltd. przebiega zgodnie z harmonogramem i obie strony są zadowolone z jego dotychczasowych wyników.
  • Stabilna pozycja gotówkowa Captor Therapeutics, wspierana przez finansowanie nierozwadniające i efektywną kosztowo strukturę badawczo-rozwojową, zapewnia Spółce płynność finansową minimum do końca 2024 r.

- W związku z dynamicznym postępem prac badawczych w roku 2022 oraz na początku 2023 r., w marcu br. zaprezentowaliśmy nasz nowy, ambitny plan na lata 2023-25 mający na celu przekształcenie Captor w spółkę biotechnologiczną w trakcie badań klinicznych, dysponującą, do końca roku 2025, danymi proof of concept dla swojego głównego aktywa CT-01. Ponadto w ramach naszej platformy OptigradeTM wygenerowaliśmy kilka autorskich serii ligandów do czterech nowych ligaz E3, co może stanowić podstawę do stworzenia leków degradujących nowej generacji. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wykorzystania tej innowacji, w ramach kolejnego partnerstwa, ukierunkowanego na dalsze wzmocnienie naszego zespołu badawczego oraz zapewnienie dodatkowego finansowania nierozwadniającego – komentuje dr Michał Walczak, członek zarządu i dyrektor naukowy Captor Therapeutics.

W listopadzie 2022 r. firmy Ono Pharmaceutical i Captor Therapeutics ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie opracowania małocząsteczkowych degraderów białek, mających zastosowanie w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych. Zrealizowane w ramach współpracy działania w I kwartale 2023 r. przebiegały zgodnie z harmonogramem i dzięki efektywnej współpracy zespołów, odnotowane zostały pierwsze obiecujące wyniki.

- Mam przyjemność poinformować, iż współpraca z Ono Pharmaceutical przebiega bardzo sprawnie. Wstępne wyniki potwierdzają słuszność przyjętego przez nas podejścia badawczego. To bardzo istotne partnerstwo, które potwierdza wysokie kompetencje naukowe i kreatywność naszego zespołu i umożliwia nam prowadzenie badań w tak poważnym obszarze, jak choroby neurodegeneracyjne - podkreśla dr Tom Shepherd, prezes zarządu Captor Therapeutics.

W I kwartale 2023 r. spółka kontynuowała również współpracę z firmą Sosei Heptares, skoncentrowaną na odkryciu i rozwoju nowych związków małocząsteczkowych, ukierunkowanych na degradację receptorów sprzężonych z białkami G.

- W okresie od stycznia do marca br. przeznaczyliśmy blisko 16 mln zł na działania z obszaru R&D, korzystając z nierozwadniającego finansowania w wysokości 5,6 mln zł, co pomogło nam zachować stabilną sytuację kapitałową i zredukować potrzebę dodatkowych środków finansowych. Otrzymanie finansowania o charakterze non-dilutive (bez rozwodnienia kapitału własnego) jest dla nas bardzo istotną kwestią, szczególnie biorąc pod uwagę wyzwania, z którymi w ciągu ostatnich 18 miesięcy zmagał się globalny sektor biotechnologii w kwestii pozyskania finansowania - wskazał Radosław Krawczyk, członek zarządu ds. finansowych.

O spółcr Captor Therapeutics:

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna, specjalizująca się w opracowywaniu przełomowych leków opartych na technologii Targeted Protein Degradation (TPD) do leczenia chorób o wysokich niezaspokojonych potrzebach medycznych. TPD umożliwia innowacyjne podejście do opracowywania nowych leków, które mogą koncentrować się na nowych celach molekularnych, uważanych za nieuleczalne przy użyciu konwencjonalnych metod opracowywania leków i zapewniać nowe metody leczenia chorób, w których istniejące leki nie zapewniają optymalnych korzyści terapeutycznych. Obecnie, Captor opracowuje leki na nieuleczalne, ciężkie choroby, w tym nowotwory złośliwe i choroby autoimmunologiczne.

Źródło: Spółka, #CTX

Zobacz także: Captor Therapeutics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości