ING Bank Śląski pod koniec VI ruszy z ofertą kredytów hipotecznych opartych o WIRON
ING Bank Śląski wznawia sprzedaż kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem, kredyty te będą oparte o wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana. Nowa oferta obowiązywać będzie dla wniosków kredytowych składanych od 26 czerwca 2023 r. - poinformował bank w komunikacie prasowym.
ING Bank Śląski podał, że oprocentowanie będzie składało się ze wskaźnika referencyjnego WIRON 1M Stopa Składana oraz z marży banku.
"W związku z konstrukcją oprocentowania zmiennego opartego o WIRON 1M Stopa Składana harmonogram spłat klienta będzie zmieniał się co miesiąc i uwzględniał zmieniającą się wysokość wskaźnika. Przekłada się to na inną wysokość raty w każdym miesiącu" - napisano w komunikacie banku.
"Dzięki tej zmianie Bank realizuje założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON" - dodano.
W ofercie ING nadal będą dostępne kredyty hipoteczne z okresowo stałą stopą.
(PAP Biznes), #ING
seb/ osz/
