W lipcu kolejna obniżka ceny gazu dla klientów biznesowych - Grupa Orlen | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 maj 2023, 20:22

W lipcu kolejna obniżka ceny gazu dla klientów biznesowych - Grupa Orlen

PGNiG Obrót Detaliczny, spółka z Grupy Orlen, obniży w lipcu cenę gazu dla klientów rozliczających się według cennika "Gaz dla Biznesu" do 239,85 zł/MWh - poinformowała w środę Grupa Orlen w komunikacie prasowym.

Jak podkreślił koncern, to o 18 proc. mniej niż w czerwcu i prawie 70 proc. mniej w stosunku do cen obowiązujących na początku roku.

Grupa Orlen przekazała w środę, że ostatnie spadki notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii przełożyły się na kolejną w tym roku obniżkę ceny gazu w cenniku dla rozliczanych według cennika "Gaz dla Biznesu" klientów biznesowych spółki PGNiG Obrót Detaliczny. W lipcu cena dla tych odbiorców wyniesie 239,85 zł/MWh (netto, bez akcyzy), co oznacza, że będzie niższa o 53,58 zł/MWh - tj. o 18 proc. - niż w czerwcu (293,43 zł/MWh).

Zgodnie z wprowadzonym od 1 kwietnia 2023 r. nowym sposobem kształtowania cennika PGNiG OD, ceny w nim są indeksowane do notowań giełdowych. Cena dla klientów biznesowych korzystających z cennika "Gaz dla Biznesu" jest aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Cennik "Gaz dla Biznesu" przeznaczony jest dla firm i instytucji oraz innych klientów biznesowych, którzy nie podlegają rozliczeniom na podstawie taryfy zatwierdzanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Szczegóły dotyczące sposobu obliczania cen w cenniku dostępne są na stronie spółki PGNiG Obrót Detaliczny.

W listopadzie 2022 r. Orlen formalnie zakończył proces przejęcia GK PGNiG, największego dostawcy gazu w Polsce, a wcześniej Grupy Lotos - drugiego w kraju dostawcy paliw. Do Grupy Orlen należy też Energa - producent energii elektrycznej.(PAP)

kmz/ mk/ asa/

Zobacz także: PKN Orlen SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości