Tomasz Winiarski szefem produkcji Second Chamber | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 cze 2023, 14:44

Tomasz Winiarski szefem produkcji Second Chamber

2 czerwca 2023 – Second Chamber, notowane na NewConnect studio gamedev wcześniej znane jako Pixel Crow Games, poinformowało, że nowym szefem produkcji, a także trzecim inwestorem Spółki, został Tomasz Winiarski, który pracował m.in. przy Dead Island 2 i serii Sniper Ghost Warrior.

Tomasz Winiarski wywodzi się ze sceny profesjonalnego gamingu. W świecie esportu dał się poznać jako jeden z najlepszych polskich graczy Enemy Territory. Następnie zajął się tworzeniem gier jako level designer, game designer oraz producent. Rozpoczął linię IP Lost Grimoires, był lead game designerem w PolyAmorous przy Paradise Lost, a także senior system designerem przy Sniper Ghost Warrior: Contracts 2, czyli najlepiej sprzedającej się gry CI Games. Został producentem projektowym w CI Games przy nowym tytule, a także był senior producerem przy projekcie Dead Island 2 w Deep Silver Dambuster.

Jako kontraktowy producent, game designer i level designer współpracował z takimi firmami jak Superbright, Varsav Games i Movie Games. Ponadto wykładał w Warszawskiej Szkole Filmowej, ucząc pitchowania i produkcji gier.

– Tomka znam od lat, to specjalista najwyższej klasy, który pracował przy projektach diametralnie różniących się gatunkiem, skalą i budżetem. Jego portfolio mówi samo za siebie. To człowiek, którego potrzebujemy i którego ekspertyza jest niezbędna do zapewnienia sprawnego przebiegu prac nad naszym projektem – mówi Greg Ciach, CEO Second Chamber.

– Second Chamber przyciągnęło mnie przede wszystkim siłą koncepcji planowanej gry. Jest to tytuł niesztampowy i pełen charakteru, nad którym praca zapowiada się niezwykle ciekawie. Ponadto mam wiele zaufania do Grega Ciacha, z którym pracowałem już w przeszłości. Cenię jego wyobraźnię oraz umiejętności organizacyjne. Cieszę się na rozpoczęcie współpracy – komentuje Tomasz Winiarski.

Spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami inwestycyjnymi w związku z planowaną, nieogłoszoną jeszcze grą.

O spółce Second Chamber:
 

Second Chamber to notowane na NewConnect studio gamedev, wcześniej znane jako Pixel Crow Games. Studio specjalizuje się w tworzeniu gier AA w nowym, zdefiniowanym przez siebie gatunku Wanderer Adventure Game (WAG).

Na czele spółki stoją Greg Ciach, Krzysztof Czulec i Tomasz Winiarski, weterani branży gamedev z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier AA oraz AAA, w tym: Frostpunk, Paradise Lost, Mortal Kombat 11, Gamedec, The Sims, FIFA, Dead Island 2 i Sniper Ghost Warrior: Contracts 2.                         

Źródło: Spółka, #PIX

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości