Przejdź do treści

udostępnij:

Finał 7. edycji Index Investment Challenge

Znane są już wyniki, którego końcowy etap odbył się 2 czerwca br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Do Finału zakwalifikowało się dziesięcioro najlepszych studentów wyłonionych w trakcie dwumiesięcznej rozgrywki.

Finaliści rywalizowali o jak najwyższą stopę zwrotu mając do dyspozycji akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Główną nagrodę w Finale konkursu otrzymał Wiktor Żyro z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego osiągając 10% stopy zwrotu.

Poniżej zamieszczamy listę laureatów Finału na Sali Notowań w dniu 2.06.2023 r.

gpw IIC

1 miejsce: 4000 PLN,

2 miejsce: 2500 PLN,

3 miejsce: 1500 PLN,

4 miejsce: 800 PLN,

5 miejsce: 700 PLN,

6 miejsce: 600 PLN,

miejsca od 7 do 10: 500 PLN.

 

 

 

 

 

 

Każdy z laureatów 1-10 miejsca został także nagrodzony voucherem umożliwiającym bezpłatny udział w szkoleniu: „Giełda dla średniozaawansowanych” o wartości 500 zł brutto.

 

Nagrodzonych zostało także 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższe wartości Portfela w trakcie 2-miesięcznej rozgrywki poprzedzającej Finał:

 

Nagrody dla 10 najlepszych Uczestników z największą wartością Portfela:

1 miejsce: 7500 PLN + 1 - miesięczny staż, roczne członkostwo rozszerzone SII oraz trzymiesięczny dostęp do platformy Squaber Premium.

2 miejsce: 4200 PLN, roczne członkostwo rozszerzone SII oraz trzymiesięczny dostęp do platformy Squaber Premium.

3 miejsce: 3000 PLN, roczne członkostwo podstawowe SII oraz trzymiesięczny dostęp do platformy Squaber Premium.

4 miejsce: 2000 PLN oraz roczne członkostwo podstawowe SII,

5 miejsce: 1000 PLN oraz roczne członkostwo podstawowe SII,

6 miejsce: 500 PLN oraz roczne członkostwo podstawowe SII,

miejsca od 7 do 10: 500 PLN.

Nagrodzone zostało również koło naukowe CEMS Club Warsaw ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którego członkowie osiągnęli najwyższą zagregowaną stopę zwrotu. Członkowie otrzymali dostęp do serii webinarów, zorganizowanych przez KRNK Index oraz 5 bezpłatnych voucherów na kurs Szkoły Giełdowej „Podstawy inwestowania na giełdzie” o wartości 500 zł brutto każdy (szkolenie zorganizowane w jednym z ośrodków akademickich współpracujących z Fundacją GPW).

W ramach tegorocznej edycji przyznano również nagrody najlepszym uczestniczkom konkursu dla kobiet, których zadaniem było napisanie eseju na temat „Moja osobista przygoda z inwestowaniem” oraz nagranie wideo na temat: „Moje cele na przyszłość”.

1 miejsce: Patrycja Biernat

2 miejsce: Martyna Kapkowska

3 miejsce ex aequo: Anna Pastucha, Wioletta Nitek, Aleksandra Grodzka

Nagrodami w zależności od zajętego miejsca są: staż w Redakcji PAP Biznes, udział w programie mentoringowym CFA Society Poland, udział w konferencji WallStreet 27 oraz kurs „Mówczyni w biznesie”. 

W trakcie Gali Finałowej głos zabrali przedstawiciele Organizatorów, Partnerów i Patronów Honorowych konkursu.

W konkursie INDEX Investment Challenge widzę nie tylko propagowanie wiedzy, ale także naukę podejmowania racjonalnych decyzji inwestycyjnych w warunkach niepewności. To połączenie teorii z praktyką w formie zabawy jest niezwykle cenne i potrzebne wskazała Dr Małgorzata Snarska, opiekunka naukowa Koła Naukowego Rynku Kapitałowego INDEX działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Index Investment Challenge (IIC) to największa w Polsce gra giełdowa dla studentów, która daje możliwość sprawdzenia wiedzy oraz umiejętności inwestycyjnych w praktyce. W tym roku odbyła się już 7. edycja organizowana przez Fundację GPW, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, działający poprzez Koło Naukowe Rynku Kapitałowego „Index”.

- Index Investment Challenge jest unikalną, największą w Polsce, grą inwestycyjną dla studentów, pozwalającą w bezpieczny, ale zarazem realistyczny i ciekawy sposób, sprawdzić swoje umiejętności w zakresie inwestowania na giełdzie. Jest to propozycja zarówno dla przyszłych inwestorów, jak i każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu giełdy i rynku kapitałowego. Co roku udział biorą studentki i studenci z najróżniejszych uczelni i kierunków studiów, nie tylko o profilu ekonomicznym - mówi Piotr Krygiel, prezes Zarządu Fundacji GPW.

Partnerami projektu są:

  • Partner Strategiczny – PKN ORLEN.

 

  • Partnerzy Główni –PKO TFI, DM BOŚ, PZU.

 

  • Partnerzy – CFA Society Poland, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

 

  • Patroni Honorowi – Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, GovTech.

 

  • Szczegółowe informacje i regulamin na www.iichallenge.gpw.pl

Źródło: Spółka, #GPW

Zobacz także: GPW SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: