Krafton objął większość z ok. 3,34 mln akcji serii F w emisji prywatnej PCF Group | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 cze 2023, 17:06

Krafton objął większość z ok. 3,34 mln akcji serii F w emisji prywatnej PCF Group

Krafton, Inc., w ramach oferty skierowanej do wybranych inwestorów, objął 3,34 mln akcji, czyli niemal wszystkie akcje serii F spółki PCF Group - poinformował PCF Group w komunikacie.

Jak podano w komunikacie, PCF Group zawarł z inwestorami umowy objęcia 3.343.037 akcji serii F, w tym umowę objęcia 3.342.937 akcji serii F przez Krafton, Inc.

Pod koniec maja PCF Group poinformował, że po przeprowadzeniu procesu budowy księgi popytu, zdecydował o zaoferowaniu około 3,34 mln akcji serii F po cenie 40,20 zł za akcję. Łączna wartość emisji wyniosła ok. 134,4 mln zł. Oferta została skierowana niemal wyłącznie do firmy Krafton.

PCF Group wcześniej zawarł umowę inwestycyjną z firmą Krafton, która jest południowokoreańskim wydawcą i producentem gier. Zgodnie z umową, Krafton zobowiązał się objąć akcje serii F stanowiące 10 proc. kapitału zakładowego po przeprowadzeniu oferty.

PCF Group rozpoczął proces budowania księgi popytu 29 maja. Z emisji do ok. 5,85 mln akcji serii F spółka planowała pozyskać od 205 do 295 mln zł.

(PAP Biznes), #PCF

pam/ gor/

Zobacz także: PCF Group SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości