Medicalgorithmics ma list intencyjny z amerykańską firmą w celu integracji platformy AI z  urządzeniami typu patch | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 cze 2023, 09:18

Medicalgorithmics ma list intencyjny z amerykańską firmą w celu integracji platformy AI z  urządzeniami typu patch

Medicalgorithmics podpisał list intencyjny z amerykańską firmą dotyczący integracji innowacyjnego oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji Medicalgorithmics z rejestratorami typu EKG patch amerykańskiego partnera, co poszerzy możliwości w zakresie monitoringu. Współpraca wpisuje się w nową strategię sprzedażową Medicalgorithmics na rynku amerykańskim, wprowadzoną po inwestycji przez BioFund w IV kwartale 2022 r.

Porozumienie otwiera drogę do współpracy między obiema firmami, obejmującej licencjonowanie oprogramowania i potencjalne partnerstwa dystrybucyjne. Głównym celem tej współpracy będzie integracja platformy oprogramowania Medicalgorithmics (PC Client) i pakietu analitycznego opartego na sztucznej inteligencji (TechBot) z rejestratorami EKG amerykańskiej firmy. Ta integracja poszerzy ofertę rynkową obydwu firm, przyczyni się do udoskonalenia funkcjonalności produktu, dodatkowo w ramach tej współpracy przewiduje się wspólne działania w zakresie rozwoju usług zdalnego badania i monitorowania serca.

W dynamicznie rozwijającym się obszarze sztucznej inteligencji (AI) i jej kluczowej roli w analizie danych elektrokardiograficznych, platforma oprogramowania Medicalgorithmics oraz możliwości analizy predykcyjnej dają amerykańskiemu partnerowi unikalną możliwość uzupełnienia swojej linii produktów do monitorowania pracy serca.

„Współpraca między Medicalgorithmics a naszym nowym partnerem z USA otwiera ogromny potencjał poprawy jakości i efektywności analizy danych elektrokardiograficznych dzięki zastosowaniu technologii AI. Jesteśmy w dobrej pozycji, aby rywalizować samodzielnie, ale również chętnie tworzymy partnerstwa i dzielimy się naszą wiedzą ekspercką. Przez lata opracowaliśmy skalowalny i nowoczesny ekosystem dla diagnostyki kardiologicznej, łącząc nasze własne algorytmy, oprogramowanie i urządzenia, które umożliwiają lekarzom podejmowanie bardziej świadomych decyzji diagnostycznych. Teraz rozszerzamy tę możliwość na nowych partnerów w USA. Wierzymy, że planowana współpraca przyniesie korzyści obu firmom i zwiększy możliwości diagnostyczne" - powiedział Jarosław Jerzakowski, Dyrektor Handlowy w Medicalgorithmics.

O spółce Medicalgorithmics:

Medicalgorithmics to globalna firma technologiczna w monitorowania pracy serca, specjalizująca się w algorytmach diagnozowania i analizy kardiologicznej opartych na sztucznej inteligencji. Mając na celu rewolucję w diagnostyce medycznej na całym świecie dzięki mocy AI, firma oferuje produkty umożliwiające wczesne wykrywanie, precyzyjną diagnozę i kompleksowe monitorowanie nieprawidłowości medycznych. Rozwiązania te pozwalają klientom dostarczać cenne informacje kliniczne, usprawniać procesy pracy i ograniczać poleganie na ręcznej analizie danych.

Źródło: Spółka, #MDG

Zobacz także: Medicalgorithmics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości