Road Studio: produkcja Alaskan Road Truckers weszła w etap bety | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 lip 2023, 11:26

Road Studio: produkcja Alaskan Road Truckers weszła w etap bety

Road Studio, notowany na NewConnect developer gier wideo o tematyce podróży, informuje że produkcja gry Alaskan Road Truckers weszła w etap bety. Oznacza to, że planowana zawartość premierowej wersji gry jest kompletna, a obecnie prace skupiają się na optymalizacji, usuwaniu błędów i szlifowaniu wizualnym oraz mechanicznym rozgrywki. Premiera gry planowana jest niezmiennie na jesień 2023, na PC, Xbox Series oraz PlayStation 5.

Alaskan Road Truckers (dawniej znana jako Alaskan Truck Simulator) to gra pozwalająca wcielić się w kierowcę ciężarówki, a zarazem właściciela firmy logistycznej na Alasce. Tytuł oferuje ogromny otwarty świat z cyklem dnia i nocy, pogody oraz pór roku, a także z dynamiczną pulą zleceń. Gracz może rozwijać swoją postać w trzech dziedzinach - umiejętności ogólnych, związanych z kierowaniem pojazdem, a także zarządzaniem bazą.

- Przejście do bety to podsumowanie długiego, wymagającego okresu. To ogromne osiągnięcie dla zespołu, który postawił sobie ambitne zadanie wniesienia innowacji do gatunku. Alaskan to wielkich rozmiarów gra, gdzie najdłuższa trasa do pokonania liczy prawie 2000 km, co wymaga nawet ponad trzech godzin jazdy z naczepą. Podobnych tytułów, łączących jazdę z życiem w tak obszernym świecie, na rynku po prostu nie ma. Mając już to, co chcemy pokazać w wersji premierowej, zajmujemy się szlifowaniem poszczególnych elementów, a jednocześnie tworzymy rzeczy ponadprogramowe, które być może uda się umieścić na premierę, a jeśli nie - trafią do aktualizacji - komentuje Michał Puczyński, CEO Road Studio. 

Rozpoczęły się zorganizowane przez wydawcę Green Man Gaming Publishing focus testy gry. Spółka wraz z wydawcą rozważa możliwość przeprowadzenia playtestów na Steamie oraz przygotowuje się do kolejnych dużych aktywności marketingowych. Trwają prace nad portingiem gry na konsole, realizowanym przez Movie Games pod nadzorem Road Studio.

O spółce Road Studio:

Jesteśmy notowanym na NewConnect developerem symulacyjnych gier wideo o tematyce motoryzacyjno-survivalowej, opartych jednocześnie na motywie podróży. Pomimo, że zespół pracuje w Warszawie, nasze produkcje tworzone są z myślą o graczach z całego świata. W naszych grach będą mogli wcielić się w kierowców najrozmaitszych pojazdów i zwiedzić wiernie odzwierciedlone, egzotyczne zakątki świata.

Źródło: Spółka, #RST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości