32 mln euro finansowania dla MCI Management | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 lip 2023, 09:21

32 mln euro finansowania dla MCI Management

MCI Management sp. z o.o., główny akcjonariusz MCI Capital ASI SA, pozyskał od Raiffeisen Bank International finansowanie w wysokości 32 mln euro. 

Finansowanie – podobnie jak niedawno sfinalizowana umowa z ING Bankiem Śląskim (w wysokości 200 mln zł) – jest odnawialnym finansowaniem typu commitment’owego, czyli elastycznym rozwiązaniem pozwalającym na świadome zarządzanie poziomem zadłużenia w odniesieniu do faktycznych potrzeb finansowych.

- Finansowanie zwiększa naszą płynność o około 150 mln zł i pozawala na bardziej optymalne zarządzanie płynnością w ramach grupy kapitałowej MCI. Dzięki tej linii pozyskaliśmy dodatkowe źródło spłaty zadłużenia spółki MCI Management do funduszy MCI, co istotnie zwiększa nasze zdolności inwestycyjne – mówi Ewa Ogryczak, wiceprezes MCI Capital.

- Cieszę się, że na poziomie głównego akcjonariusza udało nam się pozyskać dość duże finansowanie zagranicznego podmiotu, które podnosi wiarygodność całej Grupy MCI. Jest to efekt naszej wieloletniej i udanej współpracy z bankiem RBI opartej na bardzo dobrej znajomości Grupy i partnerskich relacjach – dodaje.

Łączna wartość płynność Grupy po zamknięciu obu transakcji wynosi ponad 800 mln zł.

Źródło: Spółka, #MCI

Zobacz także: MCI Capital ASI SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości