Przejdź do treści

udostępnij:

Miedź na LME w Londynie opuszcza najwyższy poziom cen od 3 miesięcy

Ceny miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają z najwyższego poziomu od 3 miesięcy po słabych danych o PMI w przemyśle w Chinach.. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana niżej o 0,3 proc. - po 8.806,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 3,9955 USD za funt i traci 0,31 proc.

Wskaźnik PMI w chińskim przemyśle w lipcu osłabił się, co jest dowodem, ze ożywienie w gospodarce Chin, największego na świecie odbiorcy metali przemysłowych, wytraca tempo.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w lipcu 49,2 pkt. wobec 50,5 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano w wyliczeniu Caixin Media i Markit Economics. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 50,1 pkt.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze, a poniżej 50 kurczenie się sektora.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź zyskała 169 USD do 8.832,00 USD za tonę.

W ciągu poprzednich dwóch sesji miedź na LME zdrożała o ok. 3 proc.

W lipcu metal zyskał 6,2 proc., najwięcej od stycznia 2023 r. (PAP Biznes)

aj/ gor/

udostępnij: