Aplisens po I półroczu '23 podtrzymuje całoroczny cel przychodowy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 sie 2023, 18:06

Aplisens po I półroczu '23 podtrzymuje całoroczny cel przychodowy

Aplisens zrealizował w I półroczu 2023 roku 56,5 proc. celu przychodowego, podtrzymuje całoroczną prognozę 142,2 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Zanotowaliśmy historycznie najlepsze pierwsze półrocze oraz rekordowy drugi kwartał, pomimo niesprzyjającej ogólnoświatowej sytuacji gospodarczej oraz trwającego konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą. Udało nam się dużo efektywniej wykorzystać nasze moce produkcyjne dzięki dużej liczbie zamówień. Korzystny wpływ na wyniki miało również, tak jak w poprzednich kwartałach, dopasowanie cen naszych wyrobów do wzrastających kosztów i wykorzystywanie do produkcji wcześniej kupionych materiałów po niższych cenach. Po pierwszym półroczu zrealizowaliśmy już 56,5 proc. strategicznego celu przychodowego na 2023 rok (142,2 mln zł) i pomimo spadającego poziomu zamówień, jestem w miarę spokojny o jego realizację" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Adam Żurawski, prezes Aplisens.

"Jeśli chodzi o rynki pozostałe najbardziej perspektywiczne wydają się: Turcja, Korea Południowa, Pakistan, Tajwan, Chile i Australia, USA, Indie oraz Egipt. W ostatnim czasie zaczęły dynamicznie napływać zamówienia również z rynku chińskiego i spodziewam się, że ta tendencja utrzyma się w kolejnych kwartałach" - dodał.

Producent aparatury kontrolno-pomiarowej osiągnął w I półroczu 80,34 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (+22,2 proc. rdr) i 17,6 mln zł zysku netto (+59,8 proc. rdr).

Zysk operacyjny w pierwszych sześciu miesiącach br. wyniósł 21,88 mln zł (+ 56,6 proc. rdr), zysk brutto ze sprzedaży 34,9 mln zł (+32,7 proc. rdr) a EBITDA 25,37 mln zł (+44,3 proc. rdr).

(PAP Biznes), #APN

epo/ osz/

Zobacz także: Aplisens SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości