Emplocity podpisało list intencyjny o współpracy z Sagitum | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 wrz 2023, 12:28

Emplocity podpisało list intencyjny o współpracy z Sagitum

Emplocity, notowana na NewConnect spółka, zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, podpisała list intencyjny o współpracy z firmą Sagitum, która dostarcza oprogramowanie, rozwija infrastrukturę oraz dba o bezpieczeństwo danych klientów korporacyjnych. Celem zawiązania współpracy jest stworzenie i oferowanie nowych produktów oraz dotarcie do nowych klientów.

Strony listu intencyjnego chcą podjąć wielowymiarową współpracę. Miałaby ona polegać opracowaniu nowych oraz ulepszenia dotychczas wytworzonych produktów i usług oferowanych przez obie firmy, a także na rozwijaniu technologii zgodnie z potrzebami klientów. Ważnym obszarem współpracy będzie też kooperacja w celu pozyskania nowych rynków zbytu i potencjalnych klientów, a także wymiana doświadczeń i wiedzy (know-how), pozwalająca znacznie rozszerzyć działalność i uzyskać przewagę nad konkurencją.

- Z naszej perspektywy nawiązanie współpracy z Sagitum jest ważnym momentem w życiu naszej spółki. Liczymy, że w ramach współpracy uda nam się dopasować naszą ofertę oraz stworzyć nowe produkty według zapotrzebowania klientów, do których dostęp ma Sagitum. Synergie we współpracy obu podmiotów są oczywiste i zamierzamy je wykorzystać. Zespół Sagitum jest doświadczony w pracy z przedsiębiorstwami i doskonale zna ich potrzeby. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie można zaproponować im również nasze rozwiązania – wskazuje Krzysztof Sobczak – prezes zarządu Emplocity S.A.

Sagitum jest firmą technologiczną specjalizującą się w automatyzacji i zarządzaniu procesami biznesowymi w firmach, konsultingu biznesowo-technologicznym, rozwoju infrastruktury IT oraz wspieraniu automatyzacji procesów zachodzących w firmach poprzez wykorzystanie robotyzacji i sztucznej inteligencji. Oferuje rozwiązania związane z systemami ERP, workflow i WMS, współpracując przy tym z wiodącymi polskimi producentami oprogramowania takimi jak Comarch i Webcon.

- Jesteśmy klasyczną firmą IT, która wdraża rozwiązania usprawniające prace klientów. Działamy w całej Polsce dzięki naszej sieci sprzedaży oraz doświadczonemu zespołowi. Jedną z naszych kluczowych kompetencji są właśnie kontakty z klientami i rozumienie ich potrzeb. Współpraca z Emplocity pozwoli zaoferować nowe produkty i rozwiązania naszym odbiorcom, które będą wpisywały się w światowe trendy związane z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji. – dodaje Michał Szlachta, Wiceprezes Sagitum S.A.

Obie spółki stworzyły już zespoły robocze do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także rozpoczynają pierwsze rozmowy sprzedażowe z potencjalnymi klientami. Wraz z rozwojem współpracy nie wykluczają powiększenia jej o nowe obszary.

Źródło: Spółka, #EMP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości