Postępowanie UKNF dot. EC Będzin wykazało, że mogło dojść do złamania zakazu ujawniania informacji poufnych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 wrz 2023, 08:45

Postępowanie UKNF dot. EC Będzin wykazało, że mogło dojść do złamania zakazu ujawniania informacji poufnych

Postępowanie wyjaśniające Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące obrotu akcjami Elektrociepłowni Będzin nie wykazało złamania zakazu wykorzystania informacji poufnych. Wykazało, że mogło dojść do złamania zakazu ujawniania informacji poufnych - podała Komisja w komunikacie.

Jak podano, wszczęte 23 czerwca 2023 r. postępowanie wyjaśniające dotyczące potencjalnego złamania zakazu ujawniania lub wykorzystania informacji poufnej nie wykazało naruszeń art. 14 lit. a Rozporządzenia MAR tj. złamania zakazu wykorzystania informacji poufnych, ale wykazało, że mogło dojść do naruszenia art. 14 lit. c Rozporządzenia MAR tj. złamania zakazu ujawniania informacji poufnych, opublikowanych raportami bieżącymi nr 40/2023 oraz 46/2023.

"W ramach innych czynności nadzorczych sprawdzono prawidłowość wypełniania obowiązków informacyjnych w zakresie informacji poufnych i sprawozdawczości finansowej" - dodano.

Na początku lipca UKNF poinformował, że czynności nadzorcze przeprowadzone przez Urząd nie wykazały nieprawidłowości w obrocie akcjami Elektrociepłowni Będzin, notowanymi na GPW. UKNF miał jednak prowadzić czynności wyjaśniające dotyczące potencjalnego złamania zakazu ujawniania i wykorzystania informacji poufnej.

UKNF podawał, że analiza zleceń i transakcji, zawieranych na akcjach spółki w okresie od 1 do 22 czerwca 2023 roku w zakresie potencjalnej manipulacji kursem, nie potwierdziła podejrzenia manipulacji na rynku. KNF zdecydowała wówczas o niewystępowaniu do GPW z żądaniem zawieszenia obrotu akcjami spółki.

(PAP Biznes), #BDZ

doa/ gor/

Zobacz także: Elektrociepłownia Będzin SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości