Przejdź do treści

udostępnij:

PGE Energia Odnawialna zakończyła budowę dwóch farm fotowoltaicznych na Podlasiu

PGE Energia Odnawialna zakończyła budowę dwóch farm fotowoltaicznych – Gutki i Gutki 2 – o łącznej mocy 12 MW. Instalacje powstały na terenie powiatu grajewskiego w województwie podlaskim - podała PGE w komunikacie prasowym.

Instalacje PV Gutki i Gutki 2 składają się z około 22 tys. paneli monokrystalicznych. Powstały na działce o powierzchni 15,7 ha.

Farmy będą w stanie produkować ponad 14 GWh energii rocznie i zasilić blisko 7 tys. gospodarstw domowych.

Jak podano, budowa farm fotowoltaicznych Gutki i Gutki 2 jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Każda z farm otrzymała 13,9 mln zł preferencyjnej pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co pozwoliło na sfinansowanie ponad 60 proc. wartości inwestycji. Pożyczki spłacane będą przez 15 lat, z możliwością umorzenia 20 proc. wartości.

Łącznie do końca 2023 roku grupa PGE chce posiadać w eksploatacji lub w budowie elektrownie PV o łącznej mocy ok. 500 MW.

PGE Energia Odnawialna posiada 21 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 29 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi ok. 2478 MW.

(PAP Biznes), #PGE

pel/ osz/

Zobacz także: PGE SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: