The Inquisitor od The Dust z planowaną data premiery na I kwartał 2024 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 wrz 2023, 10:21

The Inquisitor od The Dust z planowaną data premiery na I kwartał 2024 roku

Notowane na rynku NewConnect studio The Dust poinformowało raportem bieżącym o podpisaniu aneksu do umowy wydawniczej z Kalypso Media Group, w którym określona została nowa przybliżona data premiery gry The Inquisitor. Aneks jednocześnie dookreśla finalną kwotę wkładu producenckiego wydawcy na poziomie 1,33 mln EUR oraz zobowiązuje Kalypso do udzielenia pożyczki na bardzo korzystnych warunkach rynkowych.

The Inquisitor to produkcja z portfolio studia The Dust S.A. Przygodowa gra w klimacie dark fantasy, oparta o powieść Jacka Piekary I, the Inquisitor, prezentująca alternatywną wersję religii gloryfikującej przemoc i prawo do zemsty. Wcielając się w postać Mordimera Madderdina, oddanego inkwizytora, gracze wyruszają w podróż po przesiąkniętym krwią i cieniem, skorumpowanym mieście Koenigstein. Pośród szerzącego się grzechu i religijnych wykroczeń, obowiązkiem inkwizytora jest odkrycie korzeni korupcji i stawienie czoła uściskowi. W murach miasta kryje się jednak głębsza ciemność - królestwo owiane tajemnicą - Nieświat. Mordimer dzierży klucz do odkrycia jego sekretów, zaglądając do zbłąkanych dusz zdeprawowanych. The Inquisitor wzywa graczy do odkrycia ponurych prawd i poddania niewiernych ostatecznemu osądowi. Dokonanie słusznego wyboru w świecie, w którym moralność i to, co słuszne, dawno się od siebie oddaliły, nie będzie wcale łatwe, a odpowiedzi nie są takie jednoznaczne na jakie na początku wyglądają. Wiele rozgałęzień fabularnych wystawi na próbę moralność i daje wiele opcji poprowadzenia przez Mordimera swoich śledztw. Poznanie mrocznego Koenigstein, zgłębienie tajemnic Nieświata i możliwość wcielenia się w tytułowego Inkwizytora będzie możliwa już wkrótce, gdyż studio The Dust podało do publicznej wiadomości przybliżoną datę premiery gry – I kwartał 2024 r.

The Dust S.A. podpisała właśnie aneks do umowy wydawniczej z Kalypso Media Group dotyczącej produkowanej przez spółkę gry The Inquisitor na łączną wartość 2,205 mln EUR (wcześniej 2,425 mln EUR). Na podstawie aneksu uległ zmniejszeniu jeden z parametrów finansowych, tzw. MG, z kwoty 1,55 mln EUR na 1,33 mln EUR (MG, czyli gwarantowany przychód dla studia, wypłacany w transzach po oddaniu kolejnych kamieni milowych). Jednocześnie studio poinformowało, że równolegle z podpisaniem aneksu zostanie podpisana umowa pożyczki na kwotę 100 tys. EUR, oprocentowana 4% rocznie i udzielona na okres 18 miesięcy (w tym 6 miesięcy karencji i 12 comiesięcznych rat).

- Ostatnie miesiące były intensywnym okresem dla zespołu produkcyjnego w The Dust – przechodzimy teraz etap certyfikacji konsol i szlifowania całej produkcji. Jesteśmy już prawie gotowi do przekazania graczom naszej pierwszej gry. Po dyskusjach z wydawcą - Kalypso Media Group postanowiliśmy, że korzystniejsze dla przyszłej sprzedaży The Inquisitor, będzie przesunięcie premiery z IV kw. br. na luty przyszłego roku. Jest to związane w głównej mierze z ilością premier w ostatnich miesiącach. - komentuje Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust S.A. – Jednocześnie podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu wysokości wkładu producenckiego wydawcy, aby móc szybciej uczestniczyć w przyszłych przychodach ze sprzedaży The Inquisitor. Zamiana części MG na pożyczkę udzieloną przez Kalypso na bardzo dobrych warunkach finansowych pozwala na dokończenie gry zachowując pierwotny plan w zakresie jakości oraz daje nam możliwość na szybsze czerpanie korzyści z monetyzacji tytułu. - uzupełnia Jakub Wolff.

Grupa The Dust, poza oficjalnie zakomunikowaną datą premiery The Inquisitor, ma w planach na przyszły rok premierę studia Game Island, które pracuje nad projektem SERUM realizowanym we współpracy z globalnym wydawcą Toplitz Production. Premiera gry w wersji na PC w opcji wczesnego dostępu planowana jest na I kwartał 2024 r., a w pełnej wersji do końca II kwartału 2024 r. Obie produkcje, zarówno SERUM, jak i The Inquisitor, pokazywane były w trakcie targów Gamescom w Kolonii, gdzie zostały bardzo dobrze przyjęte i pozytywnie ocenione przez graczy oraz międzynarodowe media branżowe.

O spółce The Dust:

Grupa The Dust działa na globalnym rynku gier wideo. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości gier komputerowych w oparciu o własne IP, których produkcje finansuje we współpracy z globalnymi wydawcami - Focus Entertainment S.A., Kalypso Media Group GmbH oraz Toplitz Productions GmbH.

Grupa łączy w sobie kompetencje różnych studiów deweloperskich: The Dust S.A., Game Island S.A., Two Horizons S.A. i 4Knights S.A. Każde studio specjalizuje się w produkcji gier o odmiennym charakterze, skierowanych do odpowiednich grup docelowych dla danego gatunku.

The Dust S.A. jest producentem gier na komputery PC i konsole. Spółka intensywnie rozwija produkcję gier własnych. Aktualnie pracuje nad grą osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary - „The Inquisitor”. Game Island S.A. tworzy gry z gatunku survival. Zespół pracuje obecnie nad grą Serum. Two Horizons S.A. produkuje gry z gatunku symulatorów z nastawieniem na renowatory. Studio przygotowuje edycję tytułu Hotel Renovator na konsole najnowszej generacji oraz pracuje nad drugim tytułem – Airport Renovator. Natomiast 4Knights S.A. specjalizuje się w produkcji strategicznych gier czasu rzeczywistego (RTS – real time strategy) i builder. Studio posiada dwa projekty we wczesnej fazie rozwoju - Project Crusaders oraz Curb Project.

Wszystkie studia z Grupy przykładają bardzo dużą uwagę do jakości produkowanych tytułów, co jest ich wyróżnikiem na rynku.

Źródło: Spółka, #THD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości