Cavatina Holding publikuje wyniki za I półrocze 2023 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2023, 08:46

Cavatina Holding publikuje wyniki za I półrocze 2023 r.

Notowana na GPW Grupa Cavatina Holding S.A., jeden z największych polskich deweloperów biurowych – podsumowała swoje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2023 r.:

  • Skonsolidowany zysk z nieruchomości inwestycyjnych: 27,7 mln zł,
  • Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej: 5,3 mln zł,
  • Skonsolidowany zysk netto: 6,2 mln zł,
  • Suma aktywów: 2 741,8 mln zł.
  • Podpisane umowy najmu na blisko 25 tys. mkw. powierzchni biurowej w inwestycjach w 6 miastach,

– Pierwsze półrocze bieżącego roku to dalsza realizacja strategii Grupy, umacnianie pozycji na rynkach regionalnych oraz podpisanie kolejnych umów najmu w ramach naszych inwestycji. Pod koniec sierpnia zawarliśmy między innymi umowę z pierwszym najemcą w naszej nowej inwestycji w Katowicach – Grundmanna Office Park A. W tym roku do użytku oddaliśmy projekty, które dostarczyły na rynek blisko 40 tys. mkw. Kontynuowaliśmy też pozyskiwanie finansowania kolejnych projektów poprzez emisję obligacji zarówno w rodzimej walucie, jak i euro. Zaraportowane wyniki są efektem naturalnego cyklu życia realizowanych przez Grupę projektów oraz umocnienia złotówki względem euro. Obecnie w portfelu znajduje się większa liczba gotowych inwestycji, w przypadku których znaczna część marży została już rozpoznana w wynikach Grupy, oraz projektów na wczesnym etapie zaawansowania, które nie są jeszcze wyceniane do wartości godziwej – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Spółki Cavatina Holding S.A., która jest jednostką dominującą w Grupie.

Zysk z wyceny nieruchomości inwestycyjnych osiągnął poziom 27,7 mln zł. Grupa wypracowała 6,2 mln zł zysku netto, a zysk z działalności operacyjnej wyniósł 5,3 mln zł.

W pierwszym półroczu 2023 r. Grupa uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynków Cavatina Hall B w Bielsku-Białej o powierzchni 4,8 tys. mkw. oraz Ocean Office B w Krakowie o powierzchni 28,5 tys. mkw. Zakończono również prace remontowo-budowlane nieruchomości inwestycyjnej WiMa D, co oznacza, że nieruchomość ta może być użytkowana.  W trzecim kwartale deweloper zakończył także budowę Ocean Office Park D w Krakowie (4,7 tys. mkw.). Aktualnie Grupa realizuje projekty, które dostarczą na rynek biurowy ponad 130 tys. mkw. Projekty pozostające w trakcie budowy będą dostarczane w harmonogramach uwzględniających oczekiwania Grupy co do sytuacji rynkowej jak i ocenę perspektywy pełnej komercjalizacji projektów już zakończonych.

Deweloper podpisał w I półroczu 2023 r. umowy najmu i przednajmu łącznie na blisko 25 tys. mkw. Poziom najmu zakończonych projektów i przednajmu w przypadku nieruchomości inwestycyjnych w budowie wynosił na dzień zatwierdzenia sprawozdania za I półrocze 2023 r.: Cavatina Hall A – 100%, Cavatina Hall B – 72%, Equal Business Park D – 83%, Global Office Park A – 87%, Global Office Park C – 100%, Ocean Office Park B – 45%, Ocean Office Park D – 100%, Palio Office Park A – 98%, Palio Office Park B – 68%, Quorum D – 66%, WIMA D – 100%, Quorum A – 22%, Grundmanna Office Park A – 20%.

– W drugim kwartale podjęliśmy też ważną decyzję biznesową, której rezultatem jest rozpoczęcie przez Cavatina Holding działalności polegającej budowaniu i sprzedaży mieszkań, która łącznie z projektami których budowa się jeszcze nie zaczęła obejmuje aktualnie ponad 500 lokali. Obecnie realizowana już inwestycja WiMa B cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nabywców. Zaletą takiego rozwiązania jest korzystny rozkład planowanych przepływów pieniężnych i potencjał do generowania atrakcyjnych stóp zwrotu. Będzie to uzupełnienie i wsparcie działalności w segmencie nieruchomości –– mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding S.A. dodaje.

31 maja 2023 spółka zakupiła od Resi Capital S.A. 100% udziałów Cavatina WiMa Sp. z o.o., która realizuje przeznaczone do sprzedaży inwestycje w nieruchomości mieszkaniowe WiMa Apartments w Łodzi (etapy A i B). Od dnia przejęcia kontroli do końca I półrocza 2023 r. Grupa rozpoczęła tym samym działalność polegającą na budowaniu oraz sprzedaży mieszkań, która stanowi uzupełnienie dla podstawowego segmentu operacyjnego polegającego na budowaniu oraz komercjalizacji budynków biurowych.

O Cavatina Holding:

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. jest największym polskim deweloperem powierzchni biurowych. Grupa prowadzi działalność w dużych miastach w Polsce. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia. Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. kładzie nacisk na zrównoważone budownictwo, a także komfort i bezpieczeństwo użytkowników jej biur, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych certyfikatach BREEAM oraz WELL Health & Safety Rating. Grupa przywiązuje dużą wagę do miastotwórczej roli swoich projektów, dbając o ich naturalne wpasowanie w istniejącą tkankę miejską i zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności.

Źródło: Spółka, #CAV

Zobacz także: Cavatina Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości