Draw Distance rozszerza współpracę z Plug In Digital | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2023, 13:21

Draw Distance rozszerza współpracę z Plug In Digital

Draw Distance S.A., producent gier wideo z Krakowa, znany z takich gier, jak „Serial Cleaners” czy „Vampire: The Masquerade – Coteries of New York” i „VtM: Shadows of New York”, rozszerza kooperację z Plug In Digital. W ramach współpracy powstanie trzecia gra na licencji „Vampire: The Masquerade”, a cała trylogia trafi również na platformy mobilne. Francuska firma stanie się również wydawcą wszystkich trzech gier.

Obie firmy współpracują od premiery „Coteries of New York”. Do tej pory Plug In Digital pełnił funkcję jednego z głównych dystrybutorów steamowych kluczy gry. Na mocy nowej umowy sfinansuje produkcję trzeciej visual noveli na licencji „Vampire: The Masquerade”, a także będzie odpowiadać za promocję i sprzedaż gry na PC i konsolach. Premiera gry planowana jest na drugą połowę 2024 r.

- Nasza strategia na współpracę z kontrahentami zakłada budowanie długotrwałych, dobrych relacji, na jak największym polu. Szukamy partnerów wyznających podobne wartości i zasady. Jedną z takich firm jest Plug In Digital, która od dłuższego czasu wspiera nas w dystrybucji naszych visual noveli. Udało nam się zainteresować Francuzów naszymi propozycjami rozszerzenia współpracy o nowe obszary. Zaufanie, jakie przez lata zbudowaliśmy, zaowocowało podpisaniem trzech umów, w tym najważniejszej - na sfinansowanie produkcji i wydanie gry, która uzupełni naszą nowojorską serię na IP „Vampire: The Masquerade”. – komentuje Prezes Zarządu Michał Mielcarek.

Plug In Digital przejmie również prawa do wydawania i dystrybucji „Vampire: The Masquerade - Coteries of New York” i „Vampire: The Masquerade - Shadows of New York” na wszystkich platformach. Do tej pory obowiązki te należały do Draw Distance. Zarząd tłumaczy ten ruch koniecznością wzmocnienia sprzedaży obu gier i otwarcia nowych kanałów dystrybucji. Oba tytuły są na rynku od ponad trzech lat i Spółce coraz trudniej o dotarcie do nowych odbiorców.

- Jestem przekonany że podpisując te umowy doprowadzimy do maksymalizacji przychodów z dystrybucji. Liczymy na to, że doświadczenie i szerokie kontakty branżowe naszego partnera pozwolą zarówno naszym starszym grom, jak i tej najnowszej, trafić do szerszego grona graczy, niezależnie od preferowanej platformy czy usługi abonamentowej. Dodatkowym atutem jest to, że planujemy premierę gry na drugą połowę przyszłego roku, co oznacza, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku „Coteries of New York” załapiemy się na zwiększone zainteresowanie marką, wywołane zbliżającą się premierą „Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2”. Ponadto pogłębiamy współpracę z partnerem, otwieramy ją na nowe obszary i liczymy na to, że nie zakończy się ona na jednej nowej produkcji. – dodaje Mielcarek.

Draw Distance udzieliła również francuskiemu partnerowi wyłącznej licencji do wykonania prac portingowych i wydania wszystkich trzech gier Spółki z serii „Vampire: The Masquerade” na platformach mobilnych. Trafią one do sprzedaży po premierze trzeciej części trylogii na PC i konsolach. Jednocześnie Spółka zachowała prawa do dystrybucji pudełkowego wydania „Vampire: The Masquerade - The New York Bundle” na platformach PlayStation 4 i Switch, zawierającego gry „Coteries of New York” i „Shadows of New York”. Zestaw ma swoją premierę dziś, czyli 29 września 2023 r., a za jego dystrybucję odpowiada brytyjska firma Funstock.

O Draw Distance:

Draw Distance S.A. to producent gier wideo z Krakowa. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest Bloober Team S.A. Stworzyła dwie gry na licencji „Vampire: The Masquerade” oraz dwie skradanki z serii „Serial Cleaner”. Od września 2016 r. spółka Draw Distance S.A. notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost