Koszty ryzyka prawnego mBanku w III kw. wyniosą 1.061 mln zł, szacowany wynik netto będzie ujemny | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2023, 18:07

Koszty ryzyka prawnego mBanku w III kw. wyniosą 1.061 mln zł, szacowany wynik netto będzie ujemny

Koszty ryzyka prawnego mBanku związanego z kredytami walutowymi w CHF ujęte w III kwartale wyniosły 1.061 mln zł, szacowany wynik netto w tym okresie będzie ujemny - poinformował bank w komunikacie.

Bank podał, że koszty te wynikają w głównej mierze z aktualizacji przewidywanego rozkładu wyroków sądowych, kosztu programu ugód oraz zmian innych parametrów modelowych i rynkowych.

mBank poinformował, że szacowany, wstępny wynik netto za III kwartał 2023 r. będzie ujemny, a wynik brutto dodatni.

"Jednocześnie Bank informuje, że w III kwartale 2023 r. pozytywne wyniki z działalności podstawowej były kontynuowane. Przy założeniu braku innych nieprzewidzianych negatywnych wydarzeń, oczekiwany wynik brutto za 9 miesięcy 2023 r. będzie dodatni, a wynik netto będzie bliski zera" - napisano w komunikacie.

Bank podał, że oczekuje współczynnika kapitału Tier I oraz łącznego współczynnika kapitałowego dla grupy w III kwartale 2023 r. na podobnym poziomie jak w II kwartale 2023 r.

"Obecne wymogi kapitałowe dla Grupy mBanku wynoszą 10,0% dla współczynnika kapitału Tier I oraz 12,3% dla łącznego współczynnika kapitałowego. Oczekuje się, że nadwyżki ponad wymogami kapitałowymi w III kwartale 2023 roku będą na tym samym lub zbliżonym poziomie do wartości za II kwartał 2023 roku. Współczynniki płynnościowe przewyższają wymogi regulacyjne" - napisano w komunikacie.

(PAP Biznes), #MBK

seb/ gor/

Zobacz także: mBank SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości