ACTION publikuje wyniki za I połowę 2023 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 paź 2023, 09:22

ACTION publikuje wyniki za I połowę 2023 r.

29 września GK ACTION S.A. przedstawiła wyniki finansowe za I połowę 2023 roku. Był to kolejny okres sprawozdawczy, w którym wielobranżowy dystrybutor, dostawca e- commerce oraz rozwiązań zaawansowanych do biznesu odnotował wysoką marżę na poziomie 8,73 proc. i wzrost klientów w segmencie detalicznym do 411 tys. względem 243 tys. w tym samym okresie 2022 roku. Firma wypracowała w pierwszym półroczu 2023 przychody ze sprzedaży w wysokości 1 146 273 tys. zł, które były wyższe o 2,78% od przychodów w analogicznym okresie zeszłego roku i zysk netto o wartości 14 431 tys. zł.


Rozwój sprzedaży bezpośredniej e-commerce poprzez własne projekty i wybrane platformy aukcyjne w Polsce oraz współpraca z zagranicznymi partnerami to główne obszary biznesowe ACTION S.A. Warto podkreślić, że w pierwszej połowie 2023 r. do grona własnych sklepów internetowych dołączył e-sklep bron.pl, którego spółka przejęła pakiet kontrolny akcji. Jak widać, szeroko pojęta działalność ACTION S.A. w domenie e-commerce w połączniu z silnymi markami własnymi oraz rozwojem firmy w kierunku dystrybucji rozwiązań zaawansowanych gwarantuje stabilny i wydajny biznes, a przy tym niezależny finansowo, gdyż Spółka nie korzysta z kredytów bankowych.


"Naszym zadaniem jest dostosowanie spółki do obecnych, wymagających realiów na rynku handlowym tak, by była ona rentowna i rozwijała się. Natomiast duża konkurencja, napływ towarów z niemal całego świata, wzrosty cen obsługi biznesu powodują, że zadanie to staje się ogromnym wyzwaniem, co zawsze dodatkowo motywuje nas do działania. Dlatego rozwijamy nasze projekty e-commerce, a także nowe marki w segmentach non-IT. Taka dywersyfikacja zapewnie stabilny, długotrwały wzrost" – komentuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.


W pierwszej połowie 2023 r. bardzo dobrze rozwijał się segment Enterprise B2B w dziale ACTION Business Center, który dzięki rozbudowaniu oferty i współpracy z coraz szerszą grupą producentów z zakresu enterprise pozyskuje wielu nowych klientów. Wsparciem w rozwoju tego segmentu biznesu w ACTION S.A. jest szeroki zakres szkoleń, które wpisują się w potrzeby rynkowe partnerów.


"Aktywnie szukamy nisz, co pomaga nam osiągać efekt synergii. Partnerzy to doceniają, gdyż widzą potencjał w dostępie do różnorodnej oferty produktowej wspartej kierunkowymi szkoleniami. Mamy też dużą liczbę zróżnicowanych kanałów sprzedaży i dostawców, dzięki czemu możemy prowadzić rentowny biznes, co jest dziś kluczem do sukcesu" – dodaje Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

action wyniki

O spółce Action:

ACTION S.A. - dostawca dla branży e-commerce, producent i wielobranżowy dystrybutor, który realizuje potrzeby sektora B2B i B2C. Główne filary biznesu: ACTION Business Center – odpowiedzialne za dystrybucję rozwiązań zaawansowanych; segment sprzedaży detalicznej, czyli własne projekty e-commerce: sferis.pl, krakvet.pl, gram.pl, bron.pl sprzedające bezpośrednio oraz poprzez znane platformy aukcyjne; segment sprzedaży zagranicznej e- commerce współpracujący ze sklepami internetowymi z kilkudziesięciu krajów w UE i na świecie. ACTION S.A. jest też producentem profesjonalnego sprzętu dla graczy komputerowych ACTINA oraz nowoczesnych i funkcjonalnych produktów do biura oraz domu Activejet.

Źródło: Spółka, #ACT

Zobacz także: Action SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości