Noble Securities podwyższył wycenę akcji Mabionu do 23,6 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 paź 2023, 09:58

Noble Securities podwyższył wycenę akcji Mabionu do 23,6 zł

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 2 października, podwyższyli wycenę akcji Mabionu w horyzoncie 9-mies. do 23,6 zł z 22,9 zł wcześniej.

Raport wydano przy kursie 17 zł.

"Mabion opublikował bardzo dobre wyniki za drugi kwartał 2023 r., co skłoniło zarząd do podniesienia oczekiwanej marży EBITDA na cały 2023 rok. Jednak brak trwałego wzrostu kursu po publikacji wyników sugeruje, że inwestorzy cały czas najwięcej wagi przywiązują do przyszłości. Przejście od realizacji kontraktu dla Novavax do bardziej zdywersyfikowanej bazy klientów prawdopodobnie zajmie kilka kwartałów. W przyszłym roku spółka będzie dążyć do tego, aby udział w przychodach tego podmiotu zmniejszył się do 2/3, a nowych klientów do 1/3" - napisano w raporcie.

W opinii analityków podpisanie umów z nowymi klientami będzie katalizatorem zmiany postrzegania spółki.

"Zarząd podtrzymał we wrześniu cel pozyskania pierwszego nowego klienta w czwartym kwartale 2023 r., ale jest to obarczone ryzykiem. Większość potencjalnych nowych klientów to firmy opracowujące leki biologiczne na wczesnej fazie rozwoju – w przedklinice lub wczesnej fazie klinicznej. Warto dodać, że zarząd wskazał, iż spółka zakłada kontynuację współpracy z Novavax w II półroczu 2024 roku, czyli po okresie gwarantowanym i że trwają negocjacje z Novavax w tej sprawie" - dodano.

W ocenie Noble Securities głównym czynnikiem ryzyka dla prognoz i wyceny jest ryzyko braku pozyskania zleceń, które docelowo zastąpiłyby kontrakt z Novavax.

Rekomendacja została opracowana przez Noble Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji, której autorem jest Krzysztof Radojewski nastąpiło 2 października o godz. 9.25.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #MAB

doa/ osz/

Załączniki:

Zobacz także: Mabion SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości