B-Act rusza z ofertą publiczną akcji Zapisy na akcje rozpoczną się 9 października 2023 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 paź 2023, 09:45

B-Act rusza z ofertą publiczną akcji Zapisy na akcje rozpoczną się 9 października 2023 r.

B-Act, spółka inżynieryjna specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, dnia 9 października rozpocznie zapisy na akcje serii D w ramach oferty publicznej. Będą one przyjmowane za pośrednictwem Platformy Ofert Publicznych prowadzonej przez Dom Maklerski INC S.A. Emitent planuje pozyskać do 2,4 mln PLN i przeznaczyć środki na obsługę bieżącego backlogu oraz poszerzenie go o projekty realizowane do 2027 r. Po zakończeniu oferty publicznej i rejestracji podwyższenia w KRS, B-Act S.A. planuje złożyć wniosek do GPW w sprawie wprowadzenia akcji serii D na rynek NewConnect w 2024 r.

Firma inżyniersko-konsultingowa B-Act S.A. wspiera branżę budowlaną w zarządzaniu projektami i unikaniu sporów. Pełni funkcję inżyniera kontraktu oraz administratora kontraktu w inwestycjach budowlanych. W 2022 r. Spółka wygenerowała prawie 14 mln PLN przychodów (wzrost o 54% r/r.) i 1,1 mln PLN zysku netto (wzrost 49% r/r.). Na dzień 30 czerwca 2023 r. wartość backlogu ze wszystkich rynków wyniosła 67 mln PLN.

B-Act prowadzi obecnie 35 projektów, z czego większość na rynku polskim. Warto podkreślić, że w 85% są to zamówienia publiczne, co istotnie ogranicza ryzyko kontrahenta. W Polsce spółka uczestniczy m.in. w takich projektach jak warszawska trasa szybkiego tramwaju do Wilanowa, rozbudowa Opery Nowa w Bydgoszczy, czy budowa wielofunkcyjnego wojskowego portu lotniczego w Mirosławcu.

Jednocześnie firma jest bardzo aktywna na rynku ukraińskim, gdzie uczestniczy w odbudowie i budowie krytycznej infrastruktury. Spółka jest zaangażowana m.in. w budowę transgranicznego mostu na Dniestrze, łączącego Ukrainę z Mołdawią. Inżynierowie z B-Act zostali również zaproszeni do współpracy z japońskimi firmami w ramach realizacji projektu „The Project for Improvement of Equipment for Infrastructure Reconstruction and Recovery for Ukraine”. Na Ukrainie B-Act ma przedstawicielstwo w Kijowie, które prowadzi działania przez biura terenowe m.in. w Charkowie i Winnicy.

- Mamy blisko 30-letnie, unikalne doświadczenie w wysoko wyspecjalizowanej branży. Od ponad ćwierć wieku zarządzamy, doradzamy i nadzorujemy realizację różnorodnych inwestycji budowlanych. Polska pozostaje dla nas kluczowym rynkiem. W najbliższych latach chcemy wykorzystać potencjał naszego zespołu przy realizacji projektów kolejowych, hydrotechnicznych oraz energetycznych. Równocześnie rozwijamy naszą obecność na Bliskim Wschodzie i w Brazylii. Dzięki wypracowanemu doświadczeniu i renomie jesteśmy zapraszani do różnych międzynarodowych projektów inwestycyjnych. Aby móc dalej prężnie się rozwijać postanowiliśmy pozyskać kapitał od inwestorów, który chcemy przeznaczyć na obsługę obecnego backlogu oraz na realizację nowych projektów – komentuje Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act S.A.

Nowe możliwości na Bliskim Wschodzie to realizacje związane z projektami „Saudi Vision 2030” – jednym z największych projektów budowlanych na świecie, którego wartość jest szacowana na 1,1 bln USD.

Równocześnie B-Act S.A. przygotowuje się do aktywnego współdziałania w ramach transformacji energetycznej Polski. Kluczem do rozwoju kompetencji i pozyskaniu atrakcyjnych kontraktów w tym obszarze jest współpraca z amerykańskim przedsiębiorstwem Power Engineers.

- Nieustannie stawiamy sobie nowe wyzwania. Kolejnym z nich będzie praca przy transformacji energetycznej naszego kraju. Zaczęliśmy współpracować z jedną z największych firm w Stanach Zjednoczonych zajmującą się projektami w obszarze energii odnawialnej. Liczymy, że nowe kierunki rozwoju przełożą się na umowy w obszarze gospodarki, w którym dotąd nie byliśmy obecni – dodaje Adam Białachowski.

Poniżej prezentujemy harmonogram związanych z prowadzoną przez spółką ofertą publiczną.

Harmonogram oferty publicznej:

Od 09.10.2023 do 16.10.2023, godz. 10:00 – przyjmowanie zapisów na akcje i wpłaty w ramach I transzy (Dużych Inwestorów)

Od 16.10.2023, godz. 10:00 do 30.10.2023, godz. 23:59 – przyjmowanie zapisów na akcje i wpłaty w ramach II transzy (Małych Inwestorów)

30.10.2023, godz. 23:59 do 02.11.2023, godz. 16:00 – Transza III (Uzupełniająca)

O spółce B-Act:

B-Act S.A. to bydgoska firma inżyniersko-konsultingowa, której działalność skupia się na wspieraniu branży budowlanej w zarządzaniu projektami i sporami budowlanymi. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu, doradztwie i nadzorze przy realizacji inwestycji budowlanych w  Polsce, Rumunii, na Ukrainie, w krajach bałtyckich, Brazylii i Katarze.

B-Act S.A. to doświadczony zespół ludzi świadczących usługi doradcze w zakresie nadzoru inżynierskiego, wsparcia kontraktowego, handlowego i planistycznego dla inwestorów lub zespołów budowlanych. Posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie opóźnień sądowych, analizy ilościowej oraz rozwiązywania roszczeń i sporów budowlanych.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost