Movie Games zapowiada demo Drug Dealer Simulator 2 na listopad | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 paź 2023, 11:44

Movie Games zapowiada demo Drug Dealer Simulator 2 na listopad

Movie Games, notowany na GPW producent i wydawca gier wideo zapowiada wersję demonstracyjną swojej największej gry, Drug Dealer Simulator 2, dostępną od razu z trybem kooperacji, na listopad.

Drug Dealer Simulator 2 to kontynuacja największego do tej pory hitu wydawniczego Movie Games – Drug Dealer Simulator. Gra dzieje się we wczesnych latach 2000 na egzotycznej Isla Sombra, na której wyjęty spod prawa bohater, Eddie, szuka schronienia razem ze swoimi towarzyszami.

Gra będzie oferować znacznie więcej nowych i ulepszonych sposobów zdobywania, przetwarzania i dystrybucji towaru, większy teren niż jej poprzednia edycja, nowe typy budynków, dynamiczną pogodę, możliwość rekrutacji pracowników i przekazywania im zadań, poprawione AI, no i oczywiście bardzo oczekiwany tryb kooperacji.                         

“Drug Dealer Simulator był niewątpliwie przełomowych tytułem w historii Movie Games, który stał się fundamentem dalszego rozwoju. Chcemy, aby Drug Dealer Simulator 2 umocnił te fundamenty i zapewnił bezpieczeństwo finansowe na przyszłość. Znamy problemy sequeli i jesteśmy świadomi wyzwania, z którym mierzy się DDS2, dlatego nie jest to po prostu lepsza gra, a gra większa i bogatsza. Mając na uwadze, jak ważny jest tryb kooperacji, nie wprowadzamy go po premierze, ale już na etapie dema,” mówi Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

“Drug Dealer Simulator 2 to dużo więcej niż prosty sequel. Rozpoczynając prace nad kontynuacją DDS, wiedzieliśmy, że samo podniesienie jakości i skali w nowej odsłonie nie będzie wystarczające. Chcieliśmy dostarczyć fanom zdecydowanie więcej niż zwyczajowe przedłużenie IP, czyli zachować najważniejsze aspekty oryginału, a jednocześnie rozwinąć potencjał wszystkich rzeczy, które na to zasługiwały,” wyjaśnia Rafał Pęcherzewski z Byterunners, Lead Developer gry.

“DDS2 daje graczom zdecydowanie większe możliwości rozwoju i personalizacji rozgrywki względem pierwowzoru. Tryb kooperacyjny wynosi immersję i rozgrywkę na nowy poziom, a wszystko to udało nam się osadzić w znacznie większym, bardziej żywym i lepiej przemyślanym świecie przedstawionym, pełnym eksploracji i różnorodnych rzeczy do odkrycia. Nie możemy doczekać się, by móc pokazać społeczności DDS finalny, w pełni dopracowany sequel,” dodaje.                         

DDS2 to też duża, żyjąca społeczność. Discord poświęcony grze ma ponad 20 000 użytkowników, bardzo aktywnie komentujących wszystkie najnowsze informacje o grze. Najaktywniejsi biorą też udział w produkcji, testując i doradzając twórcom. Niektórzy z nich mają już ponad 250 godzin spędzonych w nowej odsłonie tytułu.

Warto dodać, że uniwersum DDS jest konsekwentnie rozwijane przez Movie Games. Poza sequelem sprzedażowego hitu niebawem możemy oczekiwać premiery karty Steamowej samodzielnego dodatku łączącego DDS z bardzo popularnym serialem Narcos – DDSxNarcos. Inne pozycje są na razie w fazie preprodukcji.                         

O spółce Movie Games:

Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, Piotr Gnyp - znany ex-dziennikarz branżowy i ekspert ds nowych technologii, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów.

Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (seria “Lust”), symulatory ("Drug Dealer Simulator", “Gas Station Simulator”, “MythBusters” i “Alaskan Truck Simulator”), a także przedstawicieli innych gatunków, takich jak strategia czy first-person shooter.                         

Źródło: Spółka, #MOV

Zobacz także: Movie Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości