W październiku Grodno wypracowało 108,4 mln zł przychodów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lis 2023, 12:49

W październiku Grodno wypracowało 108,4 mln zł przychodów

Zgodnie z najnowszymi szacunkami, w październiku skonsolidowane przychody Grodna wyniosły 108,4 mln zł, co oznacza spadek o 15% rdr. Narastająco po siedmiu miesiącach bieżącego roku obrotowego Grupa osiągnęła 705,3 mln zł przychodów, o 1% mniej rdr.

Rok obrotowy Grodno S.A. obejmuje okres od 1 kwietnia do 31 marca roku następnego.

- W październiku największy wpływ na dynamikę przychodów miał dalszy spadek hurtowych cen modułów fotowoltaicznych u producentów, co przełożyło się na niższy poziom przychodów Grodna w segmencie OZE. W pozostałych segmentach dynamiki były dodatnie – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Zarząd korzystnie ocenia możliwości rozwoju Grodna, m. in. w związku ze stabilizacją sytuacji gospodarczej i nowymi programami wsparcia.

- Opublikowane kilka dni temu dane GUS wskazują, że we wrześniu produkcja budowlano-montażowa wzrosła o ponad 11% rdr, co może świadczyć o pewnym odbiciu. W ostatnich miesiącach ruszyły też nowe programy wsparcia, takie jak Prosument Lokatorski i Rozświetlamy Polskę, w zakresie których mamy kompleksową ofertę produktów i usług. Ponadto spada inflacja, co może być pozytywnym impulsem dla firm i osób, które w ostatnim czasie wstrzymywały się z inwestycjami – dodał Prezes Andrzej Jurczak.

Elementem strategii Grodna jest także rozwój poprzez przejęcia mniejszych podmiotów z branży elektrotechnicznej. 27 października 2023 r. Spółka zawarła umowę przedwstępną zakupu aktywów wchodzących w skład przedsiębiorstwa Elektro-Instal RPS Sp. z o.o.

- Zwiększanie udziału w rynku poprzez konsolidację branży jest jednym z naszych głównych celów, a w przeszłości nie raz pozwalało nam na wzrost i wzmacnianie pozycji nawet w trudnych okolicznościach rynkowych. Jesteśmy otwarci na kolejne przejęcia – stwierdził Prezes Grodna.

O spółce Grodno:

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych,

a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności.

Źródło: Spółka, #GRN

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości