Airway Medix pozyska 2 mln euro na rozwój i komercjalizację projektów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lis 2023, 10:02

Airway Medix pozyska 2 mln euro na rozwój i komercjalizację projektów

Airway Medix, notowana na warszawskiej giełdzie spółka MedTech, podpisała dwie Umowy Inwestycyjne: z CoOpera Finanzierungen Deutschland i Kröner Medizintechnik oraz Szwajcarską Grupą doradczo-inwestycyjną. Partnerzy łącznie planują zainwestować w spółkę do 2 mln euro, dzięki czemu firma będzie mogła kontynuować proces komercjalizacji swoich innowacyjnych produktów medycznych. Dodatkowo, wykorzystując wieloletnie doświadczenie w branży medycznej, partnerzy zaangażują się operacyjnie w komercjalizacje produktów na rynkach UE i USA, a także, poprzez lokalnych wyłącznych partnerów, na rynkach Azji i Ameryki Południowej.

Airway Medix S.A. koncentruje się na badaniach i rozwoju oraz komercjalizacji innowacyjnych urządzeń medycznych wspierających proces wentylowania mechanicznego pacjentów. Trzy z nich są gotowymi produktami, chronionymi międzynarodowymi patentami.

-Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowego rozwoju projektów Airway Medix. Wierzymy, że mają one wysoki potencjał rynkowy, co w połączeniu z naszym doświadczeniem w dystrybucji sprzętu medycznego, zaowocuje szybkim wprowadzeniem tych produktów do sprzedaży. – komentuje Peter Kröner, prezes i założyciel Kröner Medizintechnik

Nowi partnerzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży medycznej, zarówno w obszarze rozwoju innowacyjnych produktów, wprowadzaniu nowych produktów na rynek, budowania struktur sprzedażowych, jak i finansowania zakupów przez podmioty kliniczne. Zgodnie z podpisanymi umowami CoOpera Finanzierungen Deutschland GmbH wraz ze szwajcarską grupą doradczo-inwestycyjną zobowiązali się do objęcia nowych akcji Spółki, w zamian za dotychczasowy wkład pieniężny a ich intencją jest kontynuowanie inwestycji do łącznej kwoty 2 mln euro. Ponadto, Kröner Medizintechnik zaangażuje się operacyjnie, jak i strategicznie w rozwój Airway Medix S.A. m.in. przejmując procesy produkcyjne oraz komercjalizacji opracowanych przez Spółkę rozwiązań medycznych.

- Nasze wysiłki w zakresie nieustannego podtrzymywania rozwoju projektów R&D oraz negocjacje w zakresie restrukturyzacji zadłużenia odniosły podwójny skutek. Dziś mamy bezpieczną sytuację finansową i pozyskaliśmy nowych, strategicznych i finansowych partnerów, którzy dedykując doświadczone zespoły zaangażują się w działalność operacyjną. – dodaje Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix

W związku z prowadzonymi negocjacjami, partnerzy udzielili Spółce już 900 tys. euro pożyczki, dzięki którym Spółka mogła dokończyć negocjacje z Discount Bank oraz rozpocząć rozmowy biznesowe z wieloma partnerami klinicznymi i dystrybucyjnymi z całego świata.

- Cieszymy się, że możemy formalnie rozpocząć współpracę z Airway Medix. Dobrze znamy projekty spółki dzięki przeprowadzonemu procesowi due dilligence oraz współpracy z Adiuvo Investments S.A. Mamy wspólny plan na dalszy ich rozwój oraz komercjalizację. Oczywiście widzimy też ogromny potencjał wzrostu wyceny spółki, które według nas jest znacząco niedoszacowana. – mówi przedstawiciel CoOpera

CoOpera Finanzierungen Deutschland posiada 6,22% akcji Adiuvo Investment.

- Wierzę, że wspólne wysiłki przyniosą wymierne rezultaty sprzedażowe już niedługo. Już na trwających właśnie targach Medica prowadzimy rozmowy w zakresie dystrybucji, produkcji i licencji. Przedstawiciele spółki i nowych inwestorów odbywają tam szereg umówionych już spotkań z partnerami strategicznymi. - dodaje Aranowska

Kröner Medizintechnik jest wiodącym dystrybutorem sprzętu medycznego w krajach takich jak Niemcy, Austria oraz Szwajcaria. Od ponad 25 lat zajmuje się doradztwem i wspieraniem gabinetów, ośrodków terapeutycznych, stowarzyszeń zakupowych, klinik i uniwersytetów. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży na rynkach niemieckojęzycznych, uwzględniając cały proces sprzedażowy, czyli m.in. uzyskiwanie niezbędnych zgód regulacyjnych, wprowadzanie nowych produktów oraz zarządzanie łańcuchem dostaw. Współpracuje m.in. z GE Healthcare, Olympus Surgical Technologies Europe, SonoScape, STORZ MEDICAL AG, CIVCO Medical Solution, Ai Mediq, Arca-Medica, NovaBone, GS Medical, iMEDICOM Co., Ltd., Ilion Medical. Ich głównym celem jest zapewnienie dostępności produktów medycznych, które znacznie ułatwiają codzienne życie w gabinetach i klinikach.

CoOpera Finanzierungen Deutschland to podmiot inwestycyjny, aktywnie angażujący się w rozwój firm handlowych i produkcyjnych. CoOpera jest spółką córką szwajcarskiego funduszu emerytalnego CoOpera Sammelstiftung z Berna. Fundusz posiada wiele kontraktów w branży urządzeń medycznych – zarówno finansowych, jak i dystrybucyjnych. Poza inwestycjami kapitałowymi, firma finansuje również leasing sprzętu medycznego.

Stroną drugiej umowy inwestycyjnej jest przedstawiciel szwajcarskiej grupy inwestycyjno-doradczej, która skupia swoje aktywności na konsultacjach strategicznych przedsiębiorstw we wszystkich aspektach rozwoju biznesu. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe i międzynarodowe z różnych krajów i branż. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie MedTech, biotechnologii, technologii informacyjnych, a także uczestniczy w procesach fuzji i przejęć. Ponadto, inwestuje w wiele różnych branż zarówno IT, medycynę i biotechnologię, jak i nieruchomości.

O spółce Airway Medix:

Airway Medix koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologlogicznych. Produkty oferowane przez Airway Medix stanowią odpowiedź na najpilniejsze potrzeby kliniczne i uzupełniają lukę w zakresie obecnie używanych urządzeń medycznych.

Rozwiązania Airway Medix:

  • Closed Suction System (Zamknięty system czyszczący) – system do oczyszczania rurki intubacyjnej u pacjentów wentylowanych mechanicznie.
  • Oral Care (System do czyszczenia jamy ustnej) – kompleksowy system do utrzymania higieny jamy ustnej pacjentów intubowanych i unieruchomionych
  • Cuff Pressure Regulator – system do monitorowania i utrzymania stałego ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej u pacjentów intubowanych
  • LMA (Innowacyjna maska krtaniowa) – wyrób medyczny, używany do utrzymania drożności dróg oddechowych u pacjentów nieprzytomnych oraz w anestezjologii, produkt na etapie R&D.

Źródło: Spółka, #AWM

Zobacz także: Airway Medix SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości