Benefit Systems planuje w '24 zwiększyć wydatki na inwestycje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lis 2023, 10:09

Benefit Systems planuje w '24 zwiększyć wydatki na inwestycje

Benefit Systems planuje w 2024 roku przyspieszyć tempo rozwoju organicznego. Nakłady na inwestycje będą wyższe rdr - poinformował członek zarządu Marcin Fojudzki.

"Planujemy, że CAPEX w 2024 roku będzie wyższy niż w 2023 roku. Przyspieszenie tempa rozwoju organicznego w Polsce i za granicą przełoży się na dodatkowe nakłady inwestycyjne" - powiedział Marcin Fojudzki podczas telekonferencji.

Jak wskazał, w tym roku w Polsce otwartych zostało organicznie 7 nowych klubów, w przyszłym roku w planach jest otwarcie ok. 15 placówek. Na rynkach zagranicznych w przyszłym roku spółka chce otworzyć min. 20 nowych klubów.

"Tylko z powodu samego wzrostu organicznego wzrost CAPEX-u może wynieść kilkadziesiąt do prawie stu mln zł, przeliczając przy uwzględnieniu średniego kosztu otwarcia klubu" - powiedział członek zarządu.

Dodał, że firma planuje też zwiększenie wydatków na rozwój produktów oraz IT.

Spółka nie wyklucza transakcji M&A, ale nie uwzględnia tego w prognozach wydatków.

Jak podano w prezentacji, w tym roku CAPEX Benefit Systems na wzrost organiczny ma wynieść 150-160 mln zł.

Spółka podtrzymała kluczowe założenia na 2023 rok: wzrost przychodów o 45 proc. rdr oraz rentowność operacyjną na poziomie ok. 18 proc. (wzrost o prawie 7 p.p. rdr). Według planów liczba kart w Polsce ma wzrosnąć w tym roku o ok. 230 tys., a za granicą o ok. 70 tys.

W 2024 roku Benefit Systems chce dodać około 150 tys. kart w Polsce i 100 tys. za granicą.

Spółka zakłada, że w przyszłym roku ARPU wzrośnie o wysokie kilka procent w Polsce i za granicą. Spółka liczy na utrzymanie rentowności operacyjnej z 2023 (bez uwzględnienia kosztów programu motywacyjnego).

Obecnie, w połowie listopada, liczba kart w Polsce sięga ponad 1,4 mln. Na rynkach zagranicznych liczba kart Multisport wynosi ok. 490 tys.

Narastająco po trzech kwartałach 2023 roku grupa zanotowała 2.016,7 mln zł przychodów (+50 proc. rdr) i zysk operacyjny na poziomie 380 mln zł (+174 proc). Z kolei zysk netto od stycznia do września wyniósł 297,2 mln zł (+301 proc.)

W okresie dziewięciu miesięcy liczba lokalizacji grupy wzrosła o 26 klubów, do 220 na czterech rynkach. Na koniec roku sieć powinna liczyć 239 klubów.

Na koniec III kwartału gotówka netto grupy sięgała 311 mln zł.

(PAP Biznes), #BFT

pel/ osz/

Zobacz także: Benefit Systems SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości