Nowi inwestorzy objęli akcje Airway Medix | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lis 2023, 09:17

Nowi inwestorzy objęli akcje Airway Medix

Airway Medix, notowana na warszawskiej giełdzie spółka MedTech, podpisała umowy objęcia wszystkich akcji emisji w ramach kapitału docelowego uchwalonego w 2022 r. Łączna ich wartość to 3,944 mln zł (900 tys. euro). Objęcie akcji jest częścią realizacji umów inwestycyjnych z CoOpera Finanzierungen Deutschland i Kröner Medizintechnik oraz szwajcarską grupą doradczo-inwestycyjną. Zgodnie z nimi partnerzy zainwestują w spółkę do 2 mln euro oraz zaangażują się operacyjnie w komercjalizację produktów na rynkach UE i USA.

- Zgodnie z zapowiedziami realizujemy pierwszy krok umowy inwestycyjnej, czyli objęcie wszystkich akcji emisji w ramach kapitału docelowego uchwalonego w 2022 r., która m.in. uwzględnia konwersję dotychczasowych pożyczek na akcje. Zaangażowanie kapitałowe nowych partnerów już na etapie negocjacji ułatwiło udane zakończenie negocjacji restrukturyzacji zadłużenia oraz utrzymanie procesów rozwoju produktów. Co więcej objecie akcji następuje po cenie o prawie 30 proc. wyższej niż notowania w ostatnich kilku miesiącach. – komentuje Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix.

W ramach podpisanych umów nowi inwestorzy obejmą łącznie 11,6 mln akcji po cenie emisyjnej 0,34 zł za jedną akcję, w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego. To cena o 28,3 proc. wyższa niż średnia cena akcji ważona wolumenem za ostatnie 6 miesięcy przed upublicznieniem informacji o pozyskaniu nowych inwestorów i restrukturyzacji zadłużenia.

CoOpera Finanzierungen Deutschland obejmie 9 023 529 akcji stanowiących 12,41 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym, a drugi inwestor obejmie 2 576 471 akcji stanowiących 3,54 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym.

- Wierzymy, że projekty Airway Medix mają wysoki potencjał rynkowy. Dlatego aktywnie zaangażowaliśmy się we wspieranie spółki już na etapie negocjacji umów inwestycyjnych. Teraz, wspólnie z pozostałymi partnerami, chcemy jak najszybciej zakończyć procesy kapitałowe i w pełni skoncentrować się na komercjalizacji produktów. – komentuje przedstawiciel CoOpera.

Airway Medix koncentruje się na badaniach i rozwoju oraz komercjalizacji innowacyjnych urządzeń medycznych wspierających proces wentylowania mechanicznego pacjentów. Trzy z nich są gotowymi produktami, chronionymi międzynarodowymi patentami. Dzięki pozyskaniu nowych partnerów, którzy dokapitalizują spółkę kwotą do 2 mln euro firma będzie mogła kontynuować proces komercjalizacji produktów medycznych. Dodatkowo partnerzy, wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie dystrybucji sprzętu medycznego, zaangażują się operacyjnie w rozwój produktów, ich produkcji oraz komercjalizacji.

Kröner Medizintechnik jest wiodącym dystrybutorem sprzętu medycznego w krajach DACH (Niemcy, Austria oraz Szwajcaria), uwzględniając cały proces sprzedażowy, czyli m.in. uzyskiwanie niezbędnych zgód regulacyjnych, wprowadzanie nowych produktów oraz zarządzanie łańcuchem dostaw. Od ponad 25 lat zajmuje się doradztwem i wspieraniem gabinetów, ośrodków terapeutycznych, stowarzyszeń zakupowych, klinik i uniwersytetów.

CoOpera Finanzierungen Deutschland to podmiot inwestycyjny, aktywnie angażujący się w rozwój firm handlowych i produkcyjnych. CoOpera jest spółką córką szwajcarskiego funduszu emerytalnego CoOpera Sammelstiftung z Berna. Fundusz posiada wiele kontraktów w branży urządzeń medycznych – zarówno finansowych, jak i dystrybucyjnych. Poza inwestycjami kapitałowymi, firma finansuje również leasing sprzętu medycznego.

O spółce Airway Medix:

Airway Medix koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologlogicznych. Produkty oferowane przez Airway Medix stanowią odpowiedź na najpilniejsze potrzeby kliniczne i uzupełniają lukę w zakresie obecnie używanych urządzeń medycznych.

Rozwiązania Airway Medix:

  • Closed Suction System (Zamknięty system czyszczący) – system do oczyszczania rurki intubacyjnej u pacjentów wentylowanych mechanicznie.
  • Oral Care (System do czyszczenia jamy ustnej) – kompleksowy system do utrzymania higieny jamy ustnej pacjentów intubowanych i unieruchomionych
  • Cuff Pressure Regulator – system do monitorowania i utrzymania stałego ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej u pacjentów intubowanych
  • LMA (Innowacyjna maska krtaniowa) – wyrób medyczny, używany do utrzymania drożności dróg oddechowych u pacjentów nieprzytomnych oraz w anestezjologii, produkt na etapie R&D.

Źródło: Spółka, #AWM

Zobacz także: Airway Medix SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości