Skorygowana EBITDA Ten Square Games w III kw. wyniosła 33,6 mln zł, powyżej konsensusu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lis 2023, 18:18

Skorygowana EBITDA Ten Square Games w III kw. wyniosła 33,6 mln zł, powyżej konsensusu

Ten Square Games wypracował w trzecim kwartale 2023 roku 33,6 mln zł skorygowanej EBITDA wobec 34,9 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Konsensus PAP Biznes zakładał 32 mln zł skorygowanej EBITDA (przedział 30-34 mln zł).

Producent gier mobilnych wypracował w tym okresie 22,1 mln zł zysku netto, wobec 23,1 mln zł prognozowanych w konsensusie PAP Biznes. W tym samym okresie 2022 roku zysk netto j.d. wyniósł 19 mln zł

Przychody Ten Square Games wyniosły w trzecim kwartale 105,6 mln zł, wobec 109,9 mln zł konsensusu PAP Biznes. W analogicznym okresie poprzedniego roku przychody TSG ukształtowały się na poziomie 132,9 mln zł.

Zysk EBIT wyniósł 25 mln zł wobec 26,5 mln zł zysku zakładanego w konsensusie PAP Biznes. W III kw. 2022 roku zysk operacyjny spółki wyniósł 21,6 mln zł.

"Pierwsze miesiące 2023 roku przyniosły spadki w poziomie płatności odnotowanych przez Ten Square Games, w szczególności w dwóch głównych tytułach Grupy - Fishing Clash i Hunting Clash. Wśród głównych czynników, które wpłynęły na działalność Grupy, Zarząd Ten Square Games zidentyfikował przede wszystkim bezpośrednie i pośrednie skutki wybuchu wojny w Ukrainie, utrzymującą się wysoką inflację oraz ograniczenie nakładów na działania marketingowe na przełomie 2022 i 2023 roku, co wpłynęło przede wszystkim na wolumen pozyskanego ruchu. Dodatkowym negatywnym czynnikiem była również jakość pozyskanego ruchu" - napisano w raporcie kwartalnym.

Wskazano, że w związku w powyższym od kwietnia spółka m. in. koncentruje się na poprawie wyników i rozwoju głównych produktów – FishingClash, Hunting Clash oraz na budowie głębi monetyzacyjnej najnowszej produkcji - Wings of Heroes.

"W trzecim kwartale 2023 roku widoczne były już efekty działań podjętych przez Zarząd Ten Square Games. Płatności wzrosły do 110,4 mln zł, co stanowi 9,1 proc. wzrost w stosunku do drugiego kwartału 2023 roku. Dzięki dyscyplinie kosztowej i przeprowadzonej restrukturyzacji zatrudnienia udało się ograniczyć również koszty działalności" - napisano.

Dodano, że wzrost płatności w połączeniu z ograniczeniem kosztów wpłynął pozytywnie na wskaźnik skorygowanej EBITDA.

W trzecim kwartale 2023 roku znormalizowana (Adjusted) EBITDA wyniosła 33,6 mln zł, co oznacza wzrost o 53,4 proc. w porównaniu z drugim kwartałem 2023 roku. Jak podano w komunikacie, był to najwyższy kwartalny odczyt tego wskaźnika w 2023 roku.

Jest to poziom zbliżony do III i IV kwartału 2022 roku i w ocenie spółki jest to bardzo dobry sygnał poprawy efektywności działania Grupy.

(PAP Biznes), #TEN

mcb/ osz/

Zobacz także: Ten Square Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości