Airway Medix pozyskał dodatkowe finansowanie na regulacje zobowiązań | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lis 2023, 09:51

Airway Medix pozyskał dodatkowe finansowanie na regulacje zobowiązań

Airway Medix, notowana na warszawskiej giełdzie spółka MedTech, pozyskała finansowanie na regulacje zobowiązań wynikających z porozumienia ws. redukcji zadłużenia i odroczenia spłaty zobowiązań wobec Discount Banku. Zgodnie z nim do końca roku Spółka ma uregulować pierwszą ratę w wysokości 250 tys. euro. Pozyskane środki są niezależne od umów inwestycyjnych z nowymi partnerami, którzy mają zainwestować do 2 mln euro w rozwój spółki i komercjalizację produktów. Środki pochodzą od Adiuvo Investment, które uzyskało je ze sprzedaży akcji Airway Medix.

- Porozumienie z nowymi inwestorami obejmowało działania Spółki w zakresie redukcji jej zadłużenia (spłatę obligacji Adiuvo, redukcje kredytu o 30% oraz spłatę pożyczki Discount Bank) i wspólne działania dążące do poprawy wyceny Spółki na rynku publicznym tak aby osiągnęła poziom odpowiadający realnemu potencjałowi innowacyjnych technologii posiadanych w portfolio. W celu realizacji płatności wynikających z porozumienia z Bankiem oraz dalszej obniżki zobowiązań Adiuvo Investment przekazało Spółce 800 tys. zł. – komentuje Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Adiuvo Investment i AirwayMedix.

Adiuvo Investment dokapitalizowało Airway Medix kwotą 800 tys. zł, z czego większość stanowi wykup obligacji o wartości ok. 550 tys. zł – środki te trafią na spłatę zadłużenia w Discount Banku. Pozostałe 250 tys. zł zostanie przeznaczone na spłatę innych zobowiązań. Środki na realizacje tych transferów pochodzą ze sprzedaży 2,3 mln akcji Airway Medix, stanowiących niecałe 4 proc. udziału w kapitale zakładowym.

- W ostatnich tygodniach Airway Medix ogłosił kilka ważnych i pozytywnych zmian, z których najistotniejsze są dokapitalizowanie Spółki, redukcja zadłużenia, pozyskanie nowych inwestorów i zmiany w zarządzie, a także rozmowy z potencjalnymi partnerami strategicznymi. Teraz, kiedy zmiany korporacyjne za nami, Spółka skupia się na działaniach związanych z rozwojem biznesu. Mamy szeroko zakrojone plany na kolejne tygodnie i miesiące, które skrupulatnie realizujemy – dodaje Anna Aranowska-Bablok.

Nowi partnerzy, CoOpera Finanzierungen Deutschland i Kröner Medizintechnik oraz szwajcarska grupą doradczo-inwestycyjną, mają zaangażować się w szczególności w procesy produkcji i komercjalizacji produktów medycznych na rynkach UE i USA. W tym celu do zarządu Airway Medix dołączył Peter Kröner, założyciel Kröner Medizintechnik, wiodącego dystrybutora sprzętu medycznego w krajach DACH. Firma ta ma bogate doświadczenie w prowadzeniu pełnego procesu sprzedażowego, w tym m.in. uzyskiwanie niezbędnych zgód regulacyjnych, wprowadzanie nowych produktów oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.

W związku z dynamicznymi zmianami, firma odświeżyła również stronę internetową, na której znajdują się kluczowe informacje o realizowanych projektach: https://airway-medix.com/

Airway Medix koncentruje się na badaniach i rozwoju oraz komercjalizacji innowacyjnych urządzeń medycznych wspierających proces wentylowania mechanicznego pacjentów. Trzy z nich są gotowymi produktami, chronionymi międzynarodowymi patentami.

O spółce Airway Medix:

Airway Medix S.A. koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologlogicznych. Produkty oferowane przez Airway Medix stanowią odpowiedź na najpilniejsze potrzeby kliniczne i uzupełniają lukę w zakresie obecnie używanych urządzeń medycznych.

Rozwiązania Airway Medix:

  • Closed Suction System (Zamknięty system czyszczący) – system do oczyszczania rurki intubacyjnej u pacjentów wentylowanych mechanicznie.
  • Oral Care (System do czyszczenia jamy ustnej) – kompleksowy system do utrzymania higieny jamy ustnej pacjentów intubowanych i unieruchomionych
  • Cuff Pressure Regulator – system do monitorowania i utrzymania stałego ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej u pacjentów intubowanych
  • LMA (Innowacyjna maska krtaniowa) – wyrób medyczny, używany do utrzymania drożności dróg oddechowych u pacjentów nieprzytomnych oraz w anestezjologii, produkt na etapie R&D.

Źródło: Spółka, #AWM

Zobacz także: Airway Medix SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości