Airway Medix prowadzi zaawansowane rozmowy z zagranicznymi partnerami | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 gru 2023, 13:01

Airway Medix prowadzi zaawansowane rozmowy z zagranicznymi partnerami

Airway Medix, po ostatnich zmianach korporacyjnych oraz inwestycjach niemieckiej i szwajcarskiej grupy inwestycyjnej – rozszerza pole działania na Amerykę. Po udanej restrukturyzacji zadłużenia i pozyskaniu finansowania na dalszy rozwój od zagranicznych partnerów, notowany na GPW MedTech, skupia się na komercjalizacji swoich rozwiązań. W tym obszarze aktywnie angażują się nowi partnerzy strategiczni, w tym Peter Kröner, który dołączył do zarządu Airway Medix. Spółka kontynuuje rozmowy z azjatyckim producentem wyrobów medycznych, rozpoczęła proces due diligence procesu produkcyjnego z Lizard Health Technology w celu zabezpieczenia produkcji na Europę, a ostatnio rozpoczęła rozmowy o szerokiej współpracy z amerykańską grupą inwestycyjną z branży medycznej.

Airway Medix koncentruje się na rozwoju i sprzedaży nowatorskich, opatentowanych urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych.

- Zgodnie z zapowiedziami Spółka intensyfikuje działania zmierzające do szybkiego wprowadzenia naszych rozwiązań na rynek – w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych. Wraz z naszymi nowymi partnerami z Niemiec i ze Szwajcarii, prowadzimy rozmowy z dotychczasowymi i nowymi partnerami – również na rynku USA. Obecnie naszym priorytetem jest uruchomienie produkcji, natomiast równolegle pracujemy nad budową szerokiej sieci dystrybucji. – komentuje Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix.

Amerykańska grupa inwestycyjna, z którą Airway Medix rozpoczął rozmowy, prowadzi działalność w branży produktów medycznych i osiąga sprzedaże przewyższające 1 mld USD obrotu. Firma jest uważana za wiodącego producenta i dostawcę rozwiązań na rynku gojenia ran, w tym u pacjentów przewlekle unieruchomionych. Ma doświadczenie w dystrybucji produktów medycznych oraz negocjacji programów refundacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Jej klientami jest lecznictwo zamknięte oraz dostawcy usług opieki domowej na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

- Dostrzegamy wiele synergii wynikających z połączenia unikalności produktów i dostępu do klientów obu firm. W naszej ocenie potencjalna współpraca może mieć również istotny wpływ na prowadzone działania rozwojowe i komercjalizacji rozwiązań medycznych Airway Medix. W ramach rozpoczęcia negocjacji ustaliliśmy harmonogram rozmów i przekazywania dokumentacji. – komentuje Anna Aranowska-Bablok.

Na początku miesiąca Spółka też weszła w proces due diligence prowadzony przez niemiecka spółkę Lizard Health Technology. Partner ten szczegółowo zweryfikuje zakres i możliwy harmonogram produkcji wszystkich produktów z portfolio Spółki. Zarówno firma Lizard, jak i Airway Medix wyraziły intencję jak najszybszego podpisania umowy współpracy oraz rozpoczęcia produkcji na szeroką skalę, skoncentrowanej na wejściu na europejski rynek medyczny.

- Airway Medix ma za sobą długą fazę badań i rozwoju. Zostały wynalezione i doprowadzone do fazy pilotażowego wdrożenia rynkowego trzy wyjątkowe urządzenia. Mimo, że mówimy o rynku wyrobów jednorazowego użytku w szpitalu, gdzie niewiele innowacji się pojawia – w naszym odczuciu urządzenia Spółki mogą być przełomowe w opiece nad pacjentem. Teraz zadaniem moim i mojego zespołu jest pokazanie tego na rynku. – tłumaczy Peter Kröner, członek zarządu Airway Medix oraz prezes i założyciel Kröner Medizintechnik.

Rozwiązania Airway Medix adresują podstawowe potrzeby opieki nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie. Potwierdzeniem ich innowacyjności jest m.in. 26 patentów chroniących rozwiązania spółki w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Spółka jest w trakcie uzyskiwania patentów na kolejnych rynkach w tym w Chinach, Austrii, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Nowi partnerzy, CoOpera Finanzierungen Deutschland i Kröner Medizintechnik oraz szwajcarska grupą doradczo-inwestycyjną, poza inwestycją finansową o wartości do 2 mln euro, angażują się w działalność operacyjną spółki, w szczególności w procesy produkcji i komercjalizacji produktów medycznych na rynkach UE i USA. W tym celu do zarządu Airway Medix dołączył Peter Kröner, założyciel Kröner Medizintechnik, wiodącego dystrybutora sprzętu medycznego w krajach DACH. Firma ta ma bogate doświadczenie w prowadzeniu pełnego procesu sprzedażowego, w tym m.in. uzyskiwanie niezbędnych zgód regulacyjnych, wprowadzanie nowych produktów oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.

O spółce Airway Medix:

Airway Medix koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych. Produkty oferowane przez Airway Medix stanowią odpowiedź na najpilniejsze potrzeby kliniczne i uzupełniają lukę w zakresie obecnie używanych urządzeń medycznych.

Rozwiązania Airway Medix:

  • Closed Suction System (Zamknięty system czyszczący) – system do oczyszczania rurki intubacyjnej u pacjentów wentylowanych mechanicznie.
  • Oral Care (System do czyszczenia jamy ustnej) – kompleksowy system do utrzymania higieny jamy ustnej pacjentów intubowanych i unieruchomionych
  • Cuff Pressure Regulator – system do monitorowania i utrzymania stałego ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej u pacjentów intubowanych
  • LMA (Innowacyjna maska krtaniowa) – wyrób medyczny, używany do utrzymania drożności dróg oddechowych u pacjentów nieprzytomnych oraz w anestezjologii, produkt na etapie R&D.

Źródło: Spółka, #AWM

Zobacz także: Airway Medix SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości