Drug Dealer Simulator od Movie Games przeżywa drugą młodość, za sprawą promocji drugiej części tytułu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 sty 2024, 13:49

Drug Dealer Simulator od Movie Games przeżywa drugą młodość, za sprawą promocji drugiej części tytułu

Demo Drug Dealer Simulator 2 było drugim najchętniej pobieranym demem festiwalu Capitalism & Economy Fest 2024 na Steamie - informuje Movie Games, notowany na GPW producent i wydawca gier wideo. Dzięki działaniom marketingowym wokół DDS2 renesans przeżywa pierwsza gry z serii, która w ciągu ostatnich 7 dni sprzedała się w 55 tys. egzemplarzy, zaś jej demo było 7. najchętniej pobieranym na festiwalu.

Premiera dema DDS2 miała miejsce 18 grudnia. Oferowała ono rozgrywkę w trybie single player i kooperacyjną dla maksymalnie trzech graczy. Pierwotnie plan zakładał wyłączenie dema po 2 stycznia w celu naniesienia zmian w oparciu o komentarzy graczy - demo bowiem realizowało także funkcję publicznego playtestu. Decyzja o wydłużeniu okresu dostepności dema początkow wynika z dalej utrzymującej się wysokiej liczby graczy. Po opublikowaniu dema dzienne przyrosty wishlisty DDS2 wzorsły dwukrotnie, a obecność i ogromna popuarność produktu na festiwalu Steam Capitalism & Economy Fest 2024 podniosła te liczby 5 krotnie.

Obecnie trwają prace nad aktualizacją dema w oparciu o feedback graczy. Update zostanie skorelowany ze startem festiwalu dem Steam Next Fest (5-12 lutego), któremu towarzyszyć będzie kolejna runda intensywnych działań marketingowych.


Dema DDS2 i DDS1 w globalnej czołówce najchętniej pobieranych dem Capitalism & Economy Fest 2024.

Peak jednoczesnych graczy dema DDS2 to blisko 1500 osób, co jest rezultatem około 5-krotnie wyższym niż peak dema DDS1 w jego okresie premierowym. Co 10. gracz spędził z demem DDS2 ponad 5 godzin, co jest istotnym osiągnięciem biorąc pod uwagę obfitość wersji demonstracyjnych oraz pełnych gier w atrakcyjnych cenach w okresie świątecznym.  

Peak graczy pełnej wersji DDS1 podczas festiwalu Capitalism & Economy wyniósł 2109 osób. Taki rezultat byłby bardzo dobrym wynikiem w okresie premierowym gry indie, natomiast w przypadku gry liczącej już niemal 4 lata jest niezaprzeczalnie imponującym osiągnięciem.

Inne ciekawe statystyki dema DDS2:

  • peak dema to prawie 1500 jednoczesnych graczy
  • prawie połowa graczy grała ponad godzinę
  • co 10. gracz grał ponad 5 godzin 
  • od czasu publikacji dema średnia dzienna wishlista gry wzrosła o 122%
  • top 5 krajów grających w demo: USA, Niemcy, UK, Francja, Polska

Kolejne statystyki firma zamierza podać po zakończeniu festiwalu Steam Next Fest 12.02.2024, kiedy będziemy widzieć, jak na popularność naszej produkcji, długość rozgrywki i opinię graczy wpłyną styczniowe poprawki. 

- Wyniki dema DDS2 oraz renesans DDS1 pokazują, że Drug Dealer Simulator jako marka jest już silnie ugruntowany w świadomości graczy. Na zainteresowanie sequelem nie musimy czekać do premiery - ono jest widoczne już dziś i po części wynika z sukcesu pierwowzoru, a po części jest odpowiedzialne za jego drugą młodość. Uważam to za bardzo dobry sygnał dla DDS2, ale również dla nadchodzącego DDS x Narcos, które jest punktem styku naszego uniwersum z realiami przebojowego serialu Netflix. Wyniki pokazują, że mamy w rękach bardzo dobrą grę, zaś do wszystkich związanych z nią beatów marketingowych przygotowaliśmy się bardzo dobrze. Plany co do kolejnych działań związanych z uniwersum DDS napawają mnie optymizmem - komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games. 

O Movie Games

Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, Piotr Gnyp - znany ex-dziennikarz branżowy i ekspert ds nowych technologii, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów.

Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (seria “Lust”), symulatory ("Drug Dealer Simulator", “Gas Station Simulator”, “MythBusters” i “Alaskan Road Truckers”), a także przedstawicieli innych gatunków, takich jak strategia czy first-person shooter.

Źródło: Spółka, #MOV

Zobacz także: Movie Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości