Road Studio informuje o rozszerzeniu umowy wydawniczej w związku z dalszym wsparciem Alaskan Road Truckers | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 lut 2024, 11:17

Road Studio informuje o rozszerzeniu umowy wydawniczej w związku z dalszym wsparciem Alaskan Road Truckers

Road Studio S.A., developer gier wideo notowany na NewConnect, informuje o rozszerzeniu umowy wydawniczej z Green Man Gaming Publishing (GMGP) oraz Movie Games S.A. w związku z dalszym wsparciem wydanego w październiku 2023 r. Alaskan Road Truckers. Ustalenia obejmują zarówno prace nad wersją PC, jak i finalizację wersji gry na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Alaskan Road Truckers to połączenie symulatora ciężarówki z grą o życiu na Alasce. Gra została wydana 18 października na PC poprzez Steam. Do końca 2023 roku sprzedano 74,465 sztuk, wraz z dwoma DLC (Mother Truckers Edition oraz Trucking Hell). Objęte ustaleniami prace są prowadzone w oparciu o plan produkcyjny zakładający finalną certyfikację na platformach konsolowych w maju 2024 r. Data premiery zostanie zapowiedziana wraz z wydawcą. Rozszerzenie umowy zapewnia finansowanie dla spółki i dalsze wsparcie produkcyjne, marketingowe, oraz w zakresie kontroli jakości.

– Według pierwotnego planu to nie Road Studio miało realizować wersje konsolowe, lecz w miarę postępów prac stopniowo przejmowaliśmy te kompetencje i teraz jesteśmy już jedynym zespołem rozwijającym porty gry – mówi Michał Puczyński, prezes zarządu Road Studio S.A. – Wersja na PlayStation 5 przeszła już certyfikację na platformie i formalnie jest gotowa do wydania, lecz korzystamy z możliwości jej ulepszenia. Prace mają na celu zapewnienie maksymalnej jakości graficznej oraz dodanie ułatwień obsługi ciężarówki, przy której gracz może wykonać ponad 30 czynności. Prace nad Xbox skupiają się głównie nad wersją S konsoli, której wydajność jest o około połowę mniejsza niż PS5. W jej przypadku priorytetem jest optymalizacja wykorzystania pamięci. Prace optymalizacyjne przy konsolach przysłużą się jednocześnie wersji PC.

Plan dla wersji PC zakłada przygotowanie dwóch bardzo dużych aktualizacji, poprawę oceny na Steamie, rewitalizację sprzedaży PC oraz wsparcie jej dzięki premierze gry na Epic Games Store i GOG.com. Aktualizacje obejmą ulepszenia optymalizacyjne, graficzne, sztucznej inteligencji, a także przystępności gry. Ulepszenia i zmiany wynikają bezpośrednio z otrzymywanego od graczy feedbacku. Premiera pierwszej aktualizacji PC wstępnie przewidziana jest na przełom lutego i marca 2024 r. Po wydaniu drugiej aktualizacji, prawdopodobnie pod koniec marca lub na początku kwietnia, określony zostanie dalszy kierunek rozwoju gry.

Road Studio w pełni skupia się na realizacji planu dla Alaskan Road Truckers, zamierza również  rozwijać nowy projekt o kryptonimie Project D. Zespół zrealizował wczesny prototyp, który zaprezentowano w ramach pokazu zamkniętego dla akcjonariuszy. Strategię na rok 2024 spółka opublikowała poprzez ESPI w Raporcie bieżącym nr 2/2024.


O spółce Road Studio:

Road Studio S.A. to notowany na NewConnect developer symulacyjnych gier wideo o tematyce motoryzacyjno-survivalowej, opartych jednocześnie na motywie podróży. Pracując z Warszawy, nie tylko pozwolimy graczom z całego świata wcielić się w kierowców najrozmaitszych pojazdów, ale też zwiedzić wiernie odzwierciedlone, egzotyczne zakątki tego świata. Wszystko dzięki nowoczesnym narzędziom developerskim z silnikiem Unreal Engine na czele, cyfrowej dystrybucji, doświadczonym członkom naszego zespołu produkcyjnego, a także unikalnym relacjom biznesowym.

Źródło: Spółka, #RST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości