Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w styczniu 57 tys. ton, spadek o 2 proc. rdr (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 lut 2024, 16:24

Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w styczniu 57 tys. ton, spadek o 2 proc. rdr (opis)

Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w styczniu 57 tys. ton, co oznacza spadek o 2 proc. rdr. Produkcja miedzi płatnej wyniosła 59,9 tys. ton wobec 59,3 tys. ton rok wcześniej - podała grupa w komunikacie dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.

"Produkcja miedzi została zrealizowana na poziomie zgodnym z założeniami budżetu grupy kapitałowej na styczeń 2024 r. Produkcję srebra i metali szlachetnych zrealizowano powyżej planowanych wielkości" - napisano.

Jak podano, wyższą sprzedaż miedzi odnotowano w KGHM Polska Miedź, niższą natomiast w KGHM International oraz w Sierra Gorda.

Produkcja srebra płatnego wyniosła w styczniu 74,8 tony (42 proc. mniej rdr), ze względu na spadek w KGHM Polska Miedź. Sprzedaż srebra wyniosła w tym czasie 66,9 tony i była niższa o 21 proc. rdr. Niższa sprzedaż srebra została odnotowana we wszystkich segmentach grupy.

Produkcja TPM wyniosła 9,7 tys. troz i była niższa o 7,7 tys. troz (-44 proc.) w porównaniu do stycznia 2023 roku, przede wszystkim z uwagi na spadek produkcji złota w KGHM Polska Miedź. Sprzedaż TPM wyniosła 15,1 tys. troz i była niższa o 33 proc. rdr. Niższa sprzedaż TPM została odnotowana we wszystkich segmentach grupy.

Produkcja molibdenu wyniosła 0,14 mln funtów wobec 0,11 mln funtów w styczniu 2023 roku. Sprzedaż molibdenu wyniosła 0,8 mln funtów wobec 0,1 mln funtów rok wcześniej. Wzrost sprzedaży molibdenu został odnotowany w Sierra Gorda oraz w KGHM International.

(PAP Biznes), #KGH

doa/ asa/

Zobacz także: KGHM Polska Miedź SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości