Kernel poinformował, że KNF zawiesza postępowanie ws. wycofania z obrotu na GPW akcji spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 mar 2024, 19:54

Kernel poinformował, że KNF zawiesza postępowanie ws. wycofania z obrotu na GPW akcji spółki

KNF zawiesza postępowanie w sprawie wycofania z obrotu na GPW akcji Kernela w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie sądu w Luksemburgu - poinformował ukraiński producent zbóż i oleju słonecznikowego w komunikacie.

"Spółka otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego informację dotyczącą zawieszenia postępowania administracyjnego dotyczącego wycofania z obrotu na GPW akcji spółki" - napisała spółka w komunikacie.

Jak podano, decyzja ta została podjęta na podstawie toczącego się postępowania wszczętego przez grupę akcjonariuszy mniejszościowych przed sądem w Luksemburgu, które dotyczy zakwestionowania decyzji zarządu o wycofaniu akcji spółki z GPW.

Kernel poinformował, że KNF nie wyda decyzji dającej zgodę na wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym do czasu rozstrzygnięcia sprawy przed sądem w Luksemburgu.

Pod koniec listopada Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że może potrzebować więcej czasu na podjęcie decyzji ws. wycofania z obrotu akcji spółki Kernel. Jak wtedy wskazano, czas postępowania administracyjnego o zezwolenie na wycofanie akcji z obrotu w dużej mierze zależy od interakcji z Komisją Nadzoru nad Sektorem Finansowym w Luksemburgu.

(PAP Biznes), #KER

doa/ osz/

Zobacz także: Kernel Holding S.A. - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości