Movie Games ujawnia kolejny element marketingu Drug Dealer Simulator 2
Movie Games S.A., notowany na GPW producent i wydawca gier wideo, obchodzi swoje 8 urodziny. Z tej okazji 4 kwietnia br. odbędzie się tygodniowa wyprzedaż gier “8th Anniversary Sale”, będąca jednocześnie elementem największej przeprowadzonej do dziś kampanii marketingowej wydawcy. Premiera gry Drug Dealer Simulator 2 planowana jest pomiędzy 20 maja a 20 czerwca. Precyzyjna data będzie podana w dniu 1 maja.
Wyprzedaż “8th Anniversary Sale” to kolejna inicjatywa spółki będąca częścią kampanii marketingowej DDS2 - #DDS2MADNESS. Na specjalnie przygotowanej pod to wydarzenie stronie wyprzedaży pojawią się przecenione gry spółki, a na stronach produktowych poszczególnych gier będzie promowany DDS2. Z okazji rocznicy czasowo udostępnione będzie również demo DDS2. Dla wszystkich gier z portfolio zostanie uruchomiony Steam visibility round, znacząco zwiększający ich widoczność na platformie.
Wcześniejsze gry Movie Games zostaną objęte labelem Movie Games Classic i udostępnione w tematycznych kolekcjach: symulatorów, gier przygodowych i gier akcji. Tytuły otrzymają na swojej grafice produktowej reprezentującą klasyki złotą wstęgę i będą dostępne w atrakcyjnych cenowo zestawach. Związanie ich spójną komunikacją umożliwi przepływ graczy zainteresowanych gatunkiem pomiędzy poszczególnymi grami.
Dzięki tym działaniom w zauważalny sposób zwiększy się zarówno widoczność gier Movie Games, jak i samej wyprzedaży. Gracze szukający okazji, jak i fani pozostałych gier z portfolio Movie Games zostaną przekierowani na kartę Steam kontynuacji Drug Dealera, co powinno przełożyć się zarówno na wzrost zapisów na wishlistę, jak i przyrost “followersów” gry. Wyprzedaż gier wpisuje się w stworzoną strategię marketingową gry, bazującą na 3 filarach: HYPE, ZABAWA i COMMUNITY.
“Widzimy istotne przyrosty użytkowników naszego Discorda poświęconego grze. Do tego tworzony jest osobny subreddit dla gry, jak również prowadzone są zintensyfikowane działania marketingowe wykorzystujące wszystkie posiadane zasoby spółki. Przekłada się to na widoczne zwiększenie średniej dziennej liczby w zapisów na wishlistę gry” - mówi Mateusz Wcześniak - założyciel i CEO Movie Games.
W trakcie trwania wyprzedaży “8t Anniversary Sale” gry z serii Lust: Lust from Beyond i Lust for Darkness będą jednocześnie brały udział w specjalnej steamowej wyprzedaży tytułów związanych z prozą Lovecraftta. Z kolei 15 kwietnia rozpocznie się na Steam FPS Fest, w którym brać będzie udział Beyond Sunset. W trakcie festiwalu swoją premierę będzie miała ścieżka dźwiękowa do gry, jak również uruchomiony zostanie visibility round.
Warto też dodać, że dodatkowo trwają prace nad specjalną, do tej pory nieujawnioną niespodzianką do pierwszej części gry Drug Dealer Simulator, która będzie wspierała działania marketingowe dotyczące marki DDS.
“Jestem niesamowicie dumny, że Movie Games - mała spółka mająca w założeniu produkować gry na licencjach filmowych rozrosła się do prężnej grupy kapitałowej. Udało nam się stworzyć dwie kultowe pozycje - Drug Dealer Simulator i serię gier Lust oraz wydać wiele innych, ciekawych gier. Pozyskaliśmy kapitał ludzki w postaci utalentowanych ludzi, którzy nadali jej unikatowy charakter i na trwałe wpisali na mapę polskiego gamedevu” - mówi Mateusz Wcześniak - założyciel i CEO Movie Games. “Warto też nadmienić, że spółka została wprowadzona na NewConnect, a w styczniu 2023 przeszła na główny parkiet” - dodaje.
Movie Games, jako jedna z pierwszych firm w polskiej branży, zaczęła z sukcesem tworzyć dedykowane serwery Discord dla społeczności swoich gier, należała też do pionierów tworzących ich prologi. Spółka aktualnie przygotowuje się do swojej najważniejszej premiery Drug Dealer Simulator 2, do której podporządkowane są wszelkie inne działania.
“Chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim, dzięki którym Movie Games jest dziś w tym miejscu, zwłaszcza moim byłym i aktualnym współpracownikom, twórcom gier i wszystkim tym, dzięki którym ten sukces był możliwy.” - CEO Movie Games Mateusz Wcześniak
Źródło: Spółka, #MOV
