PCF zdecydował o zaniechaniu Projektu Dagger, odpis obniży wynik grupy w '23 o 68,3 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 kwi 2024, 19:53

PCF zdecydował o zaniechaniu Projektu Dagger, odpis obniży wynik grupy w '23 o 68,3 mln zł

PCF Group zdecydował o zaniechaniu prac nad Projektem Dagger. Odpis kosztów projektu obniży wynik finansowy grupy za rok 2023 oraz wartość aktywów trwałych o 68,3 mln zł - poinformował polski producent gier w komunikacie.

Jak podano, zaniechanie prac nad projektem jest wynikiem ponownego przeanalizowania planów rozwojowych projektów realizowanych przez Grupę PCF Group i wprowadzenia zmian do tych planów w związku z niesatysfakcjonującymi wynikami ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego projektu po zredefiniowaniu kierunku rozwoju gry.

Dokonanie ww. odpisów wpłynie także na obniżenie jednostkowego wyniku finansowego za rok 2023 oraz obniżenie wartości aktywów trwałych prezentowanych w jednostkowym bilansie Spółki na dzień 31 grudnia 2023 r. o kwotę 79,9 mln zł.

Utworzenie odpisów aktualizujących ma charakter jednorazowy i niepieniężny, i nie wpływa na wartość jednostkowego i skonsolidowanego wyniku EBITDA.

Prezentowane powyżej dane finansowe mają charakter szacunkowy i podlegają badaniu przez audytora, w związku z czym mogą ulec zmianie. Ostateczne wielkości odpisów dotyczących projektu zostaną przedstawione w jednostkowym oraz skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za rok 2023, chyba że ich przedstawienie w terminie wcześniejszym będzie wymagane przepisami prawa.

(PAP Biznes), #PCF

epo/ gor/

Zobacz także: PCF Group SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost