Sukces oferty Mentzen SA. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 65 proc. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 kwi 2024, 14:47

Sukces oferty Mentzen SA. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 65 proc.

Redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych w publicznej ofercie sprzedaży akcji Mentzen SA wyniosła 65 proc. Średnia wartość zapisów w Transzy Małych Inwestorów przekroczyła 21 tys. zł, a w Transzy Dużych Inwestorów 198,4 tys. zł. W ofercie Mentzen SA przydzielono łącznie 350 tys. akcji o wartości 12,6 mln zł. To najliczniejsza pod względem udziału inwestorów i największa wartościowo oferta publiczna akcji na rynek NewConnect oparta na Memorandum Informacyjnym.

- Bardzo się cieszę, że oferta Mentzen SA przyciągnęła dużą uwagę inwestorów. Dziś nastąpił przydział akcji, dzięki czemu moja spółka pozyskała ponad 900 akcjonariuszy, w tym dwa fundusze. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy rozwijać Mentzen SA, a następnie zbierać tego profity. Kolejnym kamieniem milowym będzie debiut na NewConnect, liczę, że nastąpi on w perspektywie kilku miesięcy. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach ze mną w ramach road show oraz tym, którzy zdecydowali się nabyć akcje mojej spółki. Tych, którym tym razem się nie udało – zachęcam do bieżącego śledzenia biznesowej drogi Mentzen SA. Kolejna możliwość dołączenia do grona akcjonariuszy nastąpi po giełdowym debiucie – mówi Sławomir Mentzen, prezes zarządu i fundator Fundacji Rodzinnej Mentzen w organizacji oraz prezes zarządu Mentzen SA.

W ofercie publicznej sprzedaży akcji Mentzen SA prawidłowo złożono i opłacono 932 zapisy na akcje. Oferta obejmowała sprzedaż 350 tys. akcji Mentzen SA, czyli 35 proc. akcji Spółki po cenie 36 zł za akcję. Zgodnie z maksymalnymi parametrami, wartość oferty prowadzonej przez Fundację Rodzinną Mentzen w organizacji, właściciela Mentzen SA, podmiotu dominującego wobec Kancelarii Mentzen sp. z o.o. i Mentzen Legal sp. k, wyniosła 12,6 mln zł. Liczba akcji w ofercie została podzielona na transze w równych częściach – po 175 tys. akcji.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej sprzedaży akcji był Dom Maklerski INC SA. z siedzibą w Poznaniu.

- Skala oferty była tak duża, że okazała się być najliczniejszą pod względem udziału inwestorów i największą wartościowo ofertą publiczną akcji na rynek NewConnect opartą na Memorandum Informacyjnym. Istotnie zwiększyło to naszą bazę inwestorów. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect – mówi Paweł Śliwiński, prezes DM INC.

Grupa Kapitałowa Mentzen prowadzi działalność operacyjną w obszarze świadczenia usług doradztwa podatkowego i prawnego oraz obsługi księgowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Działalność Grupy polega na oferowaniu profesjonalnych usług przede wszystkim w oparciu o model subskrypcyjny, elastyczny i przewidywalny dla klienta.

Strategia Grupy Mentzen zakłada dalszy rozwój w obrębie obecnie prowadzonej działalności i poszerzanie oferty o kolejne usługi z nastawieniem na usługi subskrypcyjne generujące powtarzalny przychód. Obok produktów Mentzen+, Mentzen+ IT oraz Mentzen Prime Grupa zamierza rozbudowywać ofertę i świadczyć kolejne usługi wspierające rozwój działalności gospodarczych klientów. Grupa nie wyklucza także rozszerzenia swojej oferty usług o doradztwo biznesowe, marketingowe, pośrednictwo finansowe i pozyskiwanie dotacji.

Złożenie wniosku o wprowadzenie akcji spółki Mentzen S.A. do obrotu na rynku NewConnect planowane jest do końca maja br.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost