Spółki projektowe Polenergii mają umowy rezerwacyjne na prace wstępne dot. morskich farm wiatrowych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 kwi 2024, 19:14

Spółki projektowe Polenergii mają umowy rezerwacyjne na prace wstępne dot. morskich farm wiatrowych

Spółki projektowe MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III podpisały umowy rezerwacyjne oraz na wykonanie prac wstępnych dla umowy na transport i instalację fundamentów morskich turbin wiatrowych oraz morskiej stacji transformatorowej - podała Polenergia w komunikacie. Dostawcą jest Heerema Marine Contractors Nederland.

Przedmiotem umów rezerwacyjnych jest zobowiązanie stron do negocjacji umów na transport i instalację fundamentów morskich turbin wiatrowych oraz morskiej stacji transformatorowej w zamian za rezerwację przez dostawcę dostępności statków instalacyjnych na potrzeby realizacji projektów zgodnie z zakładanym harmonogramem.

MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III to spółki rozwijające w ramach przedsięwzięcia Polenergii i Equinor Wind Power projekty budowy dwóch morskich farm wiatrowych. Polenergia posiada w nich 50 proc. udziałów.

Jak podano, umowy rezerwacyjne mogą zostać rozwiązane bez przyczyny, jednak spowoduje to obowiązek zapłaty na rzecz dostawcy wynagrodzenia za wykonane prace wstępne, opłaty za rezygnację oraz opłat za rezygnację i opłat rezerwacyjnych na rzecz poddostawców. Opłaty te mogą wynieść do ok. 29,2 mln euro na oba projekty.

"Analogicznymi opłatami spółki mogą zostać obciążone, w razie gdy nie dojedzie do podpisania umów finalnych do dnia 1 lipca 2024 roku, z zastrzeżeniem możliwości przedłużenia tego terminu przez strony" - dodano.

(PAP Biznes), #PEP

doa/ ana/

Zobacz także: Polenergia SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości