Przychody z Gas Station Simulator przekroczyły 10 mln USD. Steam obniża prowizję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 kwi 2024, 09:19

Przychody z Gas Station Simulator przekroczyły 10 mln USD. Steam obniża prowizję

Przychody ze sprzedaży tytułu Gas Station Simulator, na platformie Steam, przekroczyły 10 mln USD. W związku z tym operator obniżył swoją prowizję od sprzedaży kolejnych egzemplarzy i dodatków do gry z 30 proc. do 25 proc. Przekroczenie ww. progu obejmuje sprzedaż od 15 września 2021 roku do 20 marca 2024 roku. Twórcy gry – zespół DRAGO entertainment, na bieżąco rozwijają swój flagowy projekt o płatne i bezpłatne dodatki. Aktualnie z prawie 19 tys. recenzji użytkowników platformy Steam, podstawowa wersja gry cieszy się 88 proc. pozytywnych opinii.

- Od dłuższego czasu najbardziej dochodowym tytułem w naszym portfolio pozostaje ‘’Gas Station Simulator’’. To nasz flagowy produkt, który już od swojej premiery na platformie Steam we wrześniu 2021 roku przyciągnął ogromne zainteresowanie graczy z całego świata. Stabilna sprzedaż podstawowej wersji gry oraz jej płatnych dodatków doprowadziła do przekroczenia progu 10 milionów USD przychodów w marcu tego roku. Marzec był jednocześnie najlepszym sprzedażowo miesiącem od października 2021 roku, co potwierdza trwałą popularność naszego topowego symulatora. – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

Gas Station Simulator, czyli symulator stacji benzynowej zlokalizowanej wzdłuż autostrady Route 66 w USA, sprawił graczom olbrzymią niespodziankę w dniu jego światowej premiery 15 września 2021 roku. Tytuł w zaledwie 1,5 godz. od debiutu na Steam zwrócił jego twórcom wszystkie koszty produkcji. Ponadto w pierwszej dobie od premiery gra była na samym szczycie Global TOP Sellers oraz na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending.

Od tego czasu tytuł jest stale rozwijany o różnego rodzaju rozszerzenia i dodatki, w tym płatne i bezpłatne DLC. Tylko na ten rok DRAGO zaplanowało premierę czterech płatnych DLC. Pierwszy – Tidal Wave miał już swój debiut 21 marca. Łączne koszty produkcji i marketingu tego DLC wyniosły ok. 450 000 zł i zostały w pełni pokryte przychodami brutto z DLC z platformy Steam w ciągu niecałych 7 dni od rozpoczęcia sprzedaży.

- Tidal Wave okazał się strzałem w dziesiątkę. Liczymy, że kolejne dodatki będą równie ciepło przyjęte przez naszą społeczność. Aktualnie pracujemy nad Car Junkyard, Shady Deals i w planie mamy jeszcze jeden, jak dotąd niezapowiedziany, dodatek. Nie zapominamy także o bezpłatnych rozszerzeniach i update’ ach. W ten sposób chcemy konsekwentnie wydłużać rozgrywkę i tym samym utrzymać atrakcyjność naszego dochodowego longsellera. – ocenia Lucjan Mikociak, Wiceprezes Zarządu w DRAGO entertainment S.A.

Krakowskie Studio konsekwentnie realizuje także plan wydawniczy dla konsolowych wersji gry. Kilka dni temu, 19 kwietnia, na Nintendo Switch zadebiutowały dwa płatne DLC: Can Touch This i Airstrip oraz bezpłatny dodatek Party Time.

Aktualnie spółka pracuje także nad kolejną grą z uniwersum Gas Station Simulator, pt. Road Diner Simulator.

Źródło: Spółka, #DGE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost