Movie Games zapowiada premierę Drug Dealer Simulator 2 na 20.06.2024 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 maj 2024, 08:59

Movie Games zapowiada premierę Drug Dealer Simulator 2 na 20.06.2024

1 maja 2024, Warszawa - Movie Games S.A. - notowany na GPW producent i wydawca gier wideo - zapowiada datę premiery kontynuacji swojego największego hitu, gry Drug Dealer Simulator 2 na platformie Steam na 20 czerwca bieżącego roku. 

Wishlista gry Drug Dealer Simulator 2  jest  jedną z najszybciej budujących się w historii portfolio wydawniczego Movie Games. Liczba członków odświeżonego kanału Discord serii przekroczyła 24 tys. W produkcji jest również kolejna gra z serii DDSxNarcos, oparta na licencji popularnego show na platformie Netflix. Wszystkie te zdarzenia mają na celu budowanie zainteresowania wokół IP.

Wersja demonstracyjna DDS2 prezentująca graczom tryb coop została zaprezentowana w grudniu 2023 roku i osiągnęła peak 1471 graczy. Poprawione demo było też obecne w lutym na festiwalu Steam Next Fest.

Od 11 marca Movie Games prowadziło intensywne organiczne działania marketingowe pod tagiem #DDS2Madness, skupiające się na prezentacji devlogów, letsplayów i innych aktywności przedstawiających produkcję dla fanów. W znaczący sposób zwiększyło to zarówno liczbę wishlist, jak i ”followersów” śledzących informacje o grze na platformie Steam.

Drug Dealer Simulator 2 od pewnego czasu jest już w finalnej fazie produkcji - tak zwanego polishingu. Do gry nie są dodawane już nowe mechaniki, a zespół produkcyjny skupia się wyłącznie na poprawie jakości rozgrywki. Zwiększono też liczebność działu QA o testerów z doświadczeniem w testowaniu trybu coop, specjalnie na potrzeby tej produkcji.

Od maja gra wchodzi w jeszcze dynamiczniejszą fazę promocji. Do działań organicznych, takich jak pojawiających się co najmniej:

2 wyprzedaże gier Movie Games wspierająca premierę

2 konkursy

2 letsplay z twórcami gry

5 wideo prezentujących rozgrywkę

5 #screenshotsaturday

13 devlogów na Serwisie steam

Movie Games zintensyfikowało działania w społeczności fanów gry, co przełożyło się na stworzenie nowej, odświeżonej formuły serwisu Discord i pozyskaniu zarówno nowych influencerów do swojej grupy “Movie GameRs”, jak również moderatorów.

W ramach współpracy z partnerami zewnętrznymi należy spodziewać się obecności gry na największych czerwcowych globalnych eventach online. Podpisywane są również umowy dotyczące komercyjnej współpracy ze znanymi influencerami - szczegóły na ten temat spółka poda bliżej premiery.

Do tego należy dołożyć kampanie marketingowe na serwisach oferujących klucze do gier influencerom, podpisaną umowę z renomowaną agencją PR i marketingu influencerskiego, reklamę internetową w Social Media oraz współpracę z zaprzyjaźnionymi wydawcami. Warto dodać, że Drug Dealer SImulator 2 pojawi się też w polskiej prasie poświęconej grom wideo.

Klucze do wersji recenzenckiej gry będą rozsyłane w pierwszej połowie czerwca, na około 2 tygodnie przed premierą, natomiast roadmapa popremierowego rozwoju produktu powinna zostać zaprezentowana na tydzień przed premierą gry.

“Jestem usatysfakcjonowany zarówno z przedstawionych planów, jak i ich dotychczasowej realizacji.” - mówi Mateusz Wcześniak - CEO Movie Games. “Bezapelacyjnie mogę powiedzieć, że jest to najambitniejszy i najbardziej holistycznie przeprowadzony plan marketingowy, który od dziś wkracza na jeszcze wyższy poziom. Wszystko wskazuje na to, że zastosowane nieszablonowe rozwiązania angażujące rozpoznawalnych twórców będą, na naszą wiedzę, niespotykane do tej pory. Gra będzie miała również maksymalną z możliwych widoczność w trakcie wszystkich dużych eventów w drodze do premiery. Mogę śmiało stwierdzić, że zrobiliśmy i robimy wszystko, co można było zrobić” - dodaje.

Drug Dealer Simulator 2 to kontynuacja Drug Dealer Simulator, niezależnego przeboju na PC z 2020 roku, który prawdopodobnie jako pierwsza gra w historii symulował życie dealera narkotyków. DDS1 zgodnie z komunikatami spółki dawno już przekroczył ponad 800 000 sprzedanych kopii. Tytuł doczekał się sześciu bezpłatnych aktualizacji, z których ostatnia wygenerowała peak jednocześnie grających osób na poziomie udanej premiery nowego - około 2,5 tysiąca. Planowany jest też kolejne rozszerzenie - jako niespodzianka i prezent dla fanów serii.

Rozgrywka Drug Dealer Simulator 2 będzie toczyć się na archipelagu 9 dużych wysp. Gracze będą mogli wybrać swoją postać spośród 6 przygotowanych przez twórców. W trakcie rozgrywki czeka na nich ponad 200 questów, 10 regionów do odkrycia, ponad 40 kryjówek, zmienna pogoda i cała masa atrakcji. Wszystko to powinno się przełożyć na ponad 30 godzin głównego questu i kilkuset, by grę poznać w całości. DDS2 wprowadza większy, piękniejszy świat dzięki silnikowi Unreal Engine 5 oraz pożądany przez fanów jedynki tryb kooperacji, a także nowe mechaniki, takie jak walka wręcz i bronią białą.

O spółce:

Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, Piotr Gnyp - znany ex-dziennikarz branżowy i ekspert ds nowych technologii, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów. Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (seria “Lust”), symulatory ("Drug Dealer Simulator", “Gas Station Simulator”, “MythBusters” i “Alaskan Truck Simulator”), a także przedstawicieli innych gatunków, takich jak strategia czy first-person shooter. 

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost