Woodpecker.co miał 171 tys. zysku netto i ponad 1 mln zysku EBITDA w 1 kwartale 2024 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2024, 16:21

Woodpecker.co miał 171 tys. zysku netto i ponad 1 mln zysku EBITDA w 1 kwartale 2024 r.

Woodpecker.co, technologiczna spółka działająca w modelu SaaS, w pierwszym kwartale 2024 roku osiągnęła przychody w wysokości 5 948 tys. zł, co pozwoliło Spółce osiągnąć zysk netto na poziomie 171 tys. złotych oraz 1 031 tys. zł zysku EBITDA. Intensywne działania, w tym lepsze dostosowanie oferty do potrzeb użytkowników, zaczynają przynosić efekty, prowadząc do wzrostu MRR (Monthly Recurring Revenue) w dolarach. 

W pierwszym kwartale 2024 roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 5,95 mln zł. Oznacza to spadek o 11,5% w porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku. Woodpecker.co generuje wszystkie przychody ze sprzedaży swoich usług w dolarach, a osłabienie tej waluty miało negatywny wpływ na dynamikę wyników. Przychody MRR liczone w dolarach obniżyły się w I kwartale o 4,21% rok do roku.

92% klientów jest już na nowym cenniku

W pierwszym kwartale 2024 spółka kontynuowała prace nad wprowadzeniem nowego cennika w celu dostosowania swojej oferty do oczekiwań użytkowników. Nowe metryki, takie jak liczba kontaktowanych potencjalnych klientów (contacted prospects), liczba przechowywanych potencjalnych klientów (stored prospects) oraz liczba aktywnych klientów dla agencji (active clients), są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na modele cenowe, które odzwierciedlają rzeczywiste wykorzystanie usług. Z nowych metryk korzystają już wszyscy klienci rozliczający się w płatnościach miesięcznych.

- Pomimo złożoności procesu zrealizowaliśmy to zadanie. Patrząc na reakcje klientów wydaje się, że był to ruch w dobrą stronę - mówi Małgorzata Sikora, członek zarządu Woodpecker.co.

Proces przejścia płatności rocznych na nowy cennik jest przewidziany na drugi kwartał 2024 roku. 

MRR wraca do wzrostów

Pierwszy kwartał był okresem dalszej intensyfikacji działań marketingowych spółki. Kampanie wchodzące w ich skład wraz z wprowadzeniem nowego cennika odwróciły niekorzystny trend spadkowy w przychodach MRR. W rezultacie czego w marcu 2024 powróciły one powyżej 500 tys. USD.

- Najtrudniejszy okres jest już za nami. Mamy kompletny produkt, który dostarcza najwyższą jakość dla klientów. Po tym jak wprowadziliśmy nowy warm-up możemy teraz spokojnie skupić się na ekspansji  - dodaje Małgorzata Sikora, członek zarządu Woodpecker.co.

Zrzut ekranu 2024-05-23 162247

Przychody MRR (Monthly Recurring Revenue), bez uwzględnienia rozliczenia przychodów w czasie.

W obszarze marketingu jednym z głównych celów było ugruntowanie pozycji narzędzia Woodpeckera do cold e-maili jako optymalnego w odpowiedzi na zmiany wprowadzone przez Google 1 lutego. W tym celu zrealizowano wiele inicjatyw, które były zorganizowane wokół tego, co działo się przed, w trakcie i po tym terminie. Wśród nich były artykuły, które osiągnęły bardzo wysokie pozycje w rankingach wyszukiwania w Stanach Zjednoczonych dla fraz takich jak "‘Google email changes’" czy "Yahoo email changes". 

Źródło: Spółka, #WPR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost