EKIPA zapowiada swój pierwszy pełnometrażowy film | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 maj 2024, 09:41

EKIPA zapowiada swój pierwszy pełnometrażowy film

Notowana na NewConnect EKIPA Holding S.A. planuje wyprodukować swój pierwszy pełnometrażowy film. Za jego realizację odpowiada spółka zależna Laniakea Pictures, która właśnie poinformowała o zakończeniu istotnego etapu fazy przygotowawczej do rozpoczęcia produkcji filmu pełnometrażowego z udziałem influencerów, z fabułą opartą na życiu maturzystów.

Dystrybucja filmu zaplanowana jest w kinach, a następnie na wybranej platformie streamingowej. Planowane rozpoczęcie zdjęć do filmu ustalono na lipiec 2024 r. Planowana premiera to początek 2025 roku. 

Wraz z rozwojem spółki Laniakea zawsze myśleliśmy o tym, żeby zrobić film o influencerach co będzie dla nas poniekąd naturalne. Rozważaliśmy wiele różnych opcji, a ostatecznie zdecydowaliśmy się na fabułę związaną z maturzystami. Po rozmowach z różnymi uczestnikami rynku filmowego zobaczyliśmy, że mamy ogromną przewagę polegającą na rozpoznawalności naszych influencerów, co jest zjawiskiem koniecznym dla powodzenia produkcji filmowej ze względu na marketing. Chcemy to oczywiście wykorzystać - wskazuje Łukasz Wojtyca - Prezes Zarządu EKIPA Holding S.A.

Film został objęty wnioskami o dofinansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, w ramach tzw. "zachęt", który czeka na rozpatrzenie oraz w ramach dotacji, który przeszedł ocenę formalną. Decyzje w zakresie środków powinny pojawić się w drugiej połowie roku. Koszty produkcji i marketingu Filmu szacowane są na ok. 17 mln zł brutto, przy czym koszty te poniesione zostaną także w części przez dystrybutora Filmu, a także – w przypadku ich pozyskania - zewnętrznych inwestorów. 

Jeżeli film spełni nasze oczekiwania to otwiera nam to drogę do kolejnych produkcji. Możemy nagrywać filmy w innym klimacie, ale też rozważymy nagranie kontynuacji. Mam nadzieję, że dzięki tej produkcji pokażemy potencjał naszej spółki Laniakea - podsumował Łukasz Wojtyca - Prezes Zarządu EKIPA Holding S.A.

O dalszych etapach związanych z produkcją filmu Ekipa Holding będzie informowała wraz z przejściem kolejnych etapów produkcji. W spółce Laniakea Pictures trwają prace nad kilkunastoma innymi projektami na różnym etapie rozwoju, dla różnych grup docelowych. Niektóre jeszcze w tym roku trafią do dystrybutorów. Część z nich już teraz jest rozwijana w ramach prestiżowych programów rozwojowych - m.in. Kids Kino Lab czy Let’s be series organizowane przez Netflix i KIPA.

O spółce EKIPA Holding:

W związku z dynamicznym rozwojem grupy influencerskiej EKIPA oraz chęcią rozbudowy działań w nowych branżach w 2020 r. powstała EKIPA Holding SA. Do grupy kapitałowej została przeniesiona cała działalność operacyjna oraz powołane zostały podmioty wyspecjalizowane w nowych branżach, aby uzupełnić i rozwijać grupę kapitałową EKIPA Holding. EKIPA Holding jako spółka dominująca, wspiera spółki zależne, które zajmują się działalnością operacyjną, każda wyspecjalizowana w swojej branży. Jako ogół jesteśmy grupą, której podstawowym celem jest dostarczanie szeroko rozumianej rozrywki na różnych płaszczyznach. Podstawą działalności EKIPA Holding jest akumulowanie, zarządzanie i komercjalizacja bezpośrednio lub przez spółki celowe wytwarzanych w grupie praw autorskich, brandów i marek. EKIPA Holding SA. jest 100% udziałowcem w spółkach: EKIPA Management, EKIPATONOSI, EKIPA Events, LANIAKEA PICTURES, GGBAY, BRAINCHILD i Kraków Kings oraz posiada 89,29% udziałów w spółce ESSA Co sp. z o. o. i 52,40% udziałów w EKIPA Investments ASI.

Źródło: Spółka, #EEE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost