One More Level rozpoczyna przegląd opcji strategicznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 maj 2024, 09:58

One More Level rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

Take-Two Interactive poinformowało One More Level o skorzystaniu z opcji jednostronnego odstąpienia od umowy produkcyjno-wydawniczej dla projektu Cyber Slash. Spółka, w ramach otwartego przeglądu opcji, zamierza m.in. powrócić do rozmów z innymi firmami zainteresowanymi wydaniem Cyber Slash, rozważa również pozyskanie finansowania m.in. dla rozwoju działalności self-publishing w ramach Spółki.

Take-Two Interactive oraz One More Level zawarły umowę w sprawie wspólnej realizacji projektu Cyber Slash w listopadzie 2022 r. Zgodnie z założeniami porozumienia amerykański wydawca finansował prace nad grą, przy zachowaniu pełnych praw autorskich do gry przez One More Level.

Szymon Bryła, prezes zarządu One More Level, podkreśla, że rozwiązanie umowy wydawniczej nie oznacza zamrożenia projektu. – Nie spodziewaliśmy się takiego rozwoju wydarzeń, w szczególności mając na uwadze pozytywne przejście istotnego milestone’a dla projektu przed kilkoma miesiącami. Równocześnie dla każdego z naszych projektów staramy się mieć plany rezerwowe, pozwalające ograniczyć wpływ decyzji zewnętrznych podmiotów na działalność firmy. W obecnej sytuacji będziemy kontynuować prace nad grą wykorzystując posiadane oraz należne nam i płatne w najbliższym czasie środki. Niezmiennie wysoko oceniamy potencjał projektu, a w minionych miesiącach, bazując m.in. na wewnętrznych testach utwierdziliśmy się w tym przekonaniu – komentuje Szymon Bryła, dodając, że według jego wiedzy decyzja Take-Two Interactive nie była podyktowana merytoryczną oceną projektu. - Bazując na informacjach płynących od byłego już wydawcy tytułu, projekt zbierał wysokie oceny na każdym z etapów prac. Zakładam, że zakończenie współpracy wynikało ze strategicznych decyzji koncernu - dodaje Szymon Bryła.

W związku z zakończeniem współpracy z Take-Two Interactive zarząd One More Level podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych dla Spółki. - Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad elementami nowej strategii One More Level. Konieczność zmiany wydawcy dla projektu Cyber Slash przesądziła o nadaniu tym pracom prawnej formy, zdecydowanie szerszego wymiaru i większej dynamiki. Chcemy, by efektem przeglądu opcji było stworzenie nowych ram oraz struktury finansowej dla rozwoju One More Level. Nasz cel nadrzędny pozostaje bez zmian - zamierzamy pomnażać kapitał akcjonariuszy produkując dynamiczne gry akcji. Chcemy zabezpieczyć budżet dla realizacji projektu Cyber Slash oraz, wybiegając w przyszłość, zdecydować w jakiej formule chcemy realizować kolejne projekty. Niezwłocznie wrócimy do rozmów z firmami z branży gier, które w przeszłości deklarowały gotowość zaangażowania w projekt Cyber Slash jako wydawca, finansujący prace nad grą. Ponadto przeanalizujemy, czy dla osiągnięcia naszych celów zasadne jest, na tym etapie rozwoju firmy, pozyskanie finansowania, kapitałowego lub dłużnego. Jednym z rozważanych kierunków rozwoju Spółki jest self-publishing. Już dziś w naszym zespole są osoby z doświadczeniem wydawniczym. Wiemy, jak efektywnie budować zainteresowanie graczy grami, jakie tworzymy. W najbliższych miesiącach podejmiemy decyzję, czy jesteśmy gotowi na ten krok w rozwoju firmy - tłumaczy Szymon Bryła.

One More Level zajmuje się produkcją gier przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole. Krakowskie studio, założone w 2014 r., ma na swoim koncie wyprodukowanie takich tytułów jak m.in. God’s Trigger, Ghostrunner i Ghostrunner 2. Obecnie zespół firmy tworzy blisko 60 wysoce wykwalifikowanych specjalistów w produkcji gier. One More Level od 2018 r. jest notowane na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #OML

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost