Rozpoczyna się oferta publiczna akcji Botanika Farm | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 cze 2024, 10:44

Rozpoczyna się oferta publiczna akcji Botanika Farm

Botanika Farm SA, to spółka z segmentu FoodTech specjalizująca się w wysoce zautomatyzowanym przetwórstwie żywności ekologicznej oraz prowadząca badania kliniczne w zakresie żywności funkcjonalnej, rusza z ofertą publiczną sprzedaży akcji. Obejmie ona emisję od 150 tys. do 270 tys. nowych akcji serii B. Ostateczna cena emisyjna za jedną akcję zostanie ustalona w ramach procesu budowy księgi popytu i wyniesienie maksymalnie 75 zł. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej akcji jest Dom Maklerski INC SA. Botanika Farm SA planuje złożyć wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu w ASO na rynku NewConnect w br.

- Zamierzamy pozyskać od inwestorów do 20,25 mln zł, które przeznaczymy na kontynuację rozpoczętej inwestycji w zakład produkcyjny w Mietkowie oraz na kapitał obrotowy. Inwestycja w nowe moce produkcyjne pozwoli nam skokowo zwiększyć skalę działania z 18 tys. ton rocznie w zakładzie w Oławie do 50 tys. ton rocznie w zakładzie w Mietkowie i jeszcze mocniej skoncentrować się na wysokomarżowych specjalistycznych komponentach – komentuje Rafał Radziszewski, współzałożyciel Botanika Farm SA.

Łączna wartość nakładów inwestycyjnych na zakład produkcyjny w Mietkowie, które mają być sfinansowane z emisji akcji serii B wyniesie około 12 mln zł i obejmie m.in. zakup drugiej części nieruchomości, jej dostosowanie i modernizację, budowę nowej suszarni oraz hali magazynowo produkcyjnej. Z kolei kapitał obrotowy niezbędny do zakupu surowca ma być zasilony w kwocie ponad 8 mln zł. Inwestycja skokowo zwiększy skalę działania, w wyniki czego Spółka szacuje przekroczenie wartości 100 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2027 r. W zeszłym roku Botanika Farm wypracowała 43,4 mln zł przychodów oraz 4,8 mln zł zysku netto.

Na podstawie opublikowanego memorandum informacyjnego dostępnego pod adresem https://platforma.dminc.pl/campaigns/botanika-farm i https://botanikafarm.com spółka prowadzi ofertę publiczną od 150 tys. do 270 tys. nowo wyemitowanych akcji serii B. Cena maksymalna za 1 akcję została ustalona na poziomie 75 zł. Oznacza to, że przy ustaleniu Ceny Emisyjnej na poziomie Ceny Maksymalnej wartość oferty może wynieść ponad 20 mln zł.

Zapisy na akcje i przyjmowanie wpłat w Transzy Małych Inwestorów odbędą się w terminie 6-18 czerwca br. W tym samym czasie przewidziany jest również proces book-buildingu w Transzy Dużych Inwestorów, którzy zapisy na akcję będą mogli złożyć w terminie 19-24 czerwca. Ustalenie Ceny Emisyjnej nastąpi 19 czerwca. Przydział akcji oraz podanie do publicznej wiadomości wyników oferty publicznej nastąpi do 25 czerwca.

- Wyróżniamy się na rynku dzięki unikalnemu połączeniu technologii, innowacji i doświadczenia. Nasza innowacyjna i pionierska w branży technologia mikronizacji pozwala na znaczące zwiększenie biodostępności składników, co przekłada się na lepsze produkty i tym samym lepsze efekty dla naszych klientów. Dzięki własnym technologiom, zakładom produkcyjnym i laboratoriom, mamy pełną kontrolę nad jakością na każdym etapie produkcji. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w dynamicznym wzroście naszego biznesu. W ciągu ostatnich pięciu lat rośliśmy ze średniorocznym wzrostem przychodów o 112 proc. – dodaje Rafał Radziszewski

Zapis na akcje w ofercie publicznej może zostać złożony za pośrednictwem DM INC, wyłącznie przez osobę, która zawarła z DM INC umowę o świadczenie usług maklerskich polegających na przyjmowaniu i przekazywaniu zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych.

W celu zawarcia z DM INC umowy o świadczenie usług maklerskich przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych należy założyć i aktywować Konto Inwestora na Platformie Ofert Publicznych DM INC dostępnej pod adresem https://platforma.dminc.pl lub skontaktować się z DM INC pod adresem emisje[at]dminc[dot]pl.

Harmonogram Oferty Publicznej

 • Publikacja Memorandum Informacyjnego - 5 czerwca 2024 r.
 • Przyjmowanie zapisów na Akcje i wpłat w Transzy Małych Inwestorów - 6 czerwca 2024 r., g. 10:00 – 18 czerwca 2024 r., g. 16:00
 • Budowa księgi popytu w Transzy Dużych Inwestorów (book-building) wśród Inwestorów wybranych przez Firmę Inwestycyjną - 6 czerwca 2024 r., g. 10:00- 18 czerwca 2024 r., g. 16:00
 • Ustalenie Ceny Emisyjnej i ustalenie liczby Akcji emitowanych w podziale na poszczególne transze - 19 czerwca 2024 r.
 • Przyjmowanie zapisów na Akcje i wpłat w Transzy Dużych Inwestorów - 19 czerwca 2024 r. – 24 czerwca 2024 r.
 • Przydział Akcji oraz podanie do publicznej wiadomości wyników Oferty Publicznej - 25 czerwca 2024 r.
 • Ewentualny zwrot Inwestorom nadpłaconych kwot (w przypadku nadsubskrypcji lub wystąpienia różnicy pomiędzy Ceną Maksymalną, a Ceną Emisyjną) - Do 28 czerwca 2024 r.

O spółce Botanika Farm:

Botanika Farm SA, to spółka z segmentu FoodTech specjalizująca się w wysoce zautomatyzowanym przetwórstwie żywności ekologicznej oraz prowadząca prace badwcze w zakresie żywności funkcjonalnej. Realizuje produkcję na zlecenie oraz oferuje własne produkty z zakresu żywności funkcjonalnej pod marką Moncana, w tym płatki owsiane, mąki pudrowe, mieszanki piekarnicze oraz oleje, które dostępne są w sklepie internetowym mocncana.pl.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost