BM Pekao podwyższyło cenę docelową akcji Skarbiec Holding do 34 zł z 33 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 cze 2024, 09:45

BM Pekao podwyższyło cenę docelową akcji Skarbiec Holding do 34 zł z 33 zł

Analitycy Biura Maklerskiego Pekao, w raporcie z 11 czerwca, podwyższyli 12-miesięczną cenę docelową akcji Skarbiec Holding do 34 zł z 33 zł i utrzymali rekomendację "kupuj".

Raport został przygotowany przy kursie 22,8 zł.

"Skarbiec opublikował dobre wyniki za III kw. 23/24, środowisko rynkowe sprzyja, spółka kontynuuje działania restrukturyzacyjne, a zarządzane fundusze osiągają konkurencyjne stopy zwrotu. Ponadto, Skarbiec może powrócić do wypłaty dywidendy. Uważamy, że obecne kapitalizacja (155 mln zł) nie odzwierciedla adekwatnie bilansu spółki oraz możliwości powrotu do generowania zysków w najbliższej przyszłości" - napisano w raporcie.

Zmiany w zakresie oczekiwanych AUM, wyniki finansowe spółki za III kw. 23/24 oraz wyniki zarządzanych funduszy skłoniły analityków do podwyższenia prognozy zysku netto o 38 proc. w 2023/24e oraz obniżenia o 14 proc. w okresie kolejnych 12 miesięcy do odpowiednio: 4,1 mln zł i 19,6 mln zł.

W przypadku pozytywnego wyniku operacyjnego oraz braku przejęć, Skarbiec - zdaniem BM Pekao - może powrócić do wypłaty dywidendy.

"Z zysków za 2024/25e rok oczekujemy 50 proc. wskaźnika wypłaty, co implikuje DPS PLN 1,4 zł oraz stopę dywidendy 6.3 proc." - napisano w raporcie.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Materiał został opracowany przez Biuro Maklerskie Pekao na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu, który został opublikowany 11 lutego o godz. 7.30, jest Michał Fidelus. W załączniku znajduje się pełna wersja raportu.

(PAP Biznes), #SKH

epo/ asa/

Załączniki:

Zobacz także: Skarbiec Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost