Fabrity Holding szuka celów akwizycyjnych w Polsce i za granicą | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 cze 2024, 13:25

Fabrity Holding szuka celów akwizycyjnych w Polsce i za granicą

Fabrity Holding szuka celów akwizycyjnych w Polsce i za granicą. Pakiety większościowe przejmowanych firm chce nabywać ze środków własnych, a następnie pakiety mniejszościowe za nowe akcje Fabrity - poinformował podczas telekonferencji dla mediów prezes Tomasz Burczyński.

"Fabrity nie chce być inwestorem typowo finansowym. Naszym celem jest bycie zaangażowanym inwestorem, który wpływa również na przyspieszenie biznesów, w które inwestujemy. Dzięki inwestycjom poszukujemy potencjalnych kompetencji dziedzinowych, branżowych związanych z technologią. Drugim punktem jest obecność na rynku, na którym możemy dzięki inwestycji z partnerem, zaistnieć. Stąd również poszukiwania, które prowadzimy poza Polską. Trzecim punktem jest przyciąganie wyjątkowo zdolnej kadry zarządzającej" - powiedział prezes.

"Doświadczenia, które zdobyliśmy dotychczas, pozwalają nam zdefiniować referencyjny modelu transakcji. Po pierwsze jesteśmy zainteresowani nabyciem pakietu większościowego za gotówkę ze środków własnych. Po drugie, jesteśmy zainteresowani zbudowaniem określonego modelu earn-out na 2-3 lata, który by zabezpieczył interes obecnych inwestorów grupy w takim sensie, że odnosiłby się do jakiś elementów spadku wartości takiej spółki, czy wzrostu, który byłby wolniejszy niż referencyjny wzrost organiczny biznesu Fabrity. W trzecim kroku myślimy o tym, że w momencie, gdyby tego rodzaju partner był mocno zintegrowany, po 3-4 latach przejąłby markę Fabrity, mogłoby dojść do kompletnej integracji i wymiany udziałów w postaci najlepiej emisji akcji holdingu" - dodał.

Prezes poinformował, że inwestycje mają zapewnić przyspieszenie wzrostu przychodów grupy, przy zachowaniu spójnego wizerunku, profilu działalności i współdzieleniu marki.

Jego zdaniem, warunkiem koniecznym inwestycji w istniejącą spółkę jest klarowne zdefiniowanie korzyści, które osiągną obie strony, przekonanie, co do uzyskiwanych synergii oraz wysoki poziom integracji po transakcji.

Burczyński zapowiedział, że grupa jest zainteresowana rozwojem organicznym lub M&A w Wielkiej Brytanii i USA.

Fabrity Holding w przedstawionej w poniedziałek strategii na lata 2024-2026 zakłada średnioroczną dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 12-20 proc. oraz rentowność EBIT na poziomie 10-12,5 proc. Fabrity chce poszerzyć ofertę i kompetencje dzięki przejęciom, nie planuje zmian w polityce dywidendowej.

W realizowanej strategii Fabrity Holding planuje koncentrować się na wzroście organicznym i akwizycjach, a kluczowymi rynkami będą Polska, region DACH, inne kraje Europy Zachodniej. Fabrity planuje wzrost sprzedaży głównie poza Polską.

(PAP Biznes), #FAB

epo/ asa/

Zobacz także: Fabrity Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost