Przejdź do treści

udostępnij:

Captor Therapeutics liczy na rozpoczęcie badań klinicznych w CT-01 w II półr. '24

Captor Therapeutics liczy na rozpoczęcie badań klinicznych w projekcie CT-01 w leczeniu raka wątrobowokomórkowego w II półr. 2024 r. - poinformowali przedstawiciele spółki. Captor obserwuje wzrost zainteresowania projektami, co w ocenie zarządu dobrze rokuje w kontekście potencjalnego partneringu.

"Proces przygotowań do badań idzie dobrze – jesteśmy zaskoczeni zainteresowaniem ośrodków w Europie (...), które chcą dołączyć do badania. (...) Wierzymy, że dostaniemy zgodę (na rozpoczęcie badania – PAP) w 2024 r. i będziemy mogli zacząć fazę kliniczną" - powiedział prezes Tom Shepherd podczas wideokonferencji.

 

W prezentacji spółka podała, że oczekuje rozpoczęcia badania w leczeniu raka wątrobowokomórkowego w drugim półroczu 2024 r.

 

"Wkrótce będziemy składać CTA (ang. Clinical Trial Application) i liczymy na zgodę w 2024 r." - dodał prezes.

 

Projekt CT-01 zakłada odkrycie i opracowanie kandydata na lek w leczeniu raka wątrobowokomórkowego w celu eliminacji nowotworowych komórek macierzystych poprzez indukowaną degradację onkogennego czynnika transkrypcyjnego.

 

W projekcie CT-03, koncentrującym się na degradacji białka MCL-1 w terapii nowotworów układu krwionośnego, limfatycznego oraz guzów litych, spółka podtrzymała, że wybór kandydata klinicznego jest planowany na 2024 r.

 

"Planujemy badania IND w tym roku, (...) co potencjalnie umożliwi rozpoczęcie fazy badań klinicznych w przyszłym roku" - dodał Shepherd.

 

W środę spółka poinformowała, że zawarła z NCBR umowę dofinansowanie II fazy projektu CT-01. Kwota do wykorzystania w przedłużonym okresie trwania projektu to 6,77 mln zł.

 

"Podtrzymujemy nasz guidance, który dawaliśmy wcześniej. Informacja związana z CT-01 lekko poprawia naszą sytuację, ale nie zmieniamy zbytnio prognoz" - ocenił Shepherd.

 

Spółka informowała wcześniej, że dysponuje zabezpieczonymi środkami finansowymi na prowadzenie działalności do III kwartału 2025 r.

 

Na koniec marca 2024 r. spółka dysponowała środkami pieniężnymi o łącznej wartości 59,2 mln zł.

 

Prezes pytany, czy należy się liczyć z emisją akcji spółki w 2025 r. ocenił, że preferowaną strategią Captor jest przeprowadzenie transakcji partneringowej.

 

"Wolelibyśmy pozyskać środki z rynku w odpowiednim czasie. Pewnie będziemy musieli to zrobić prędzej, czy później (...), ale wolelibyśmy w lepszych warunkach rynkowych" - powiedział.

 

"Preferowalibyśmy najpierw pozyskanie środków dzięki partneringowi, a następnie rozważyć podwyższenie kapitału - potencjalnie w 2025-2026 - w lepszych warunkach" - dodał.

 

Captor Therapeutics poinformował, że uzyskał pozytywne wyniki z badania in vivo w projekcie CT-02.

 

Prezes ocenił, że najnowsze dane z pipeline'u spółki generują duże zainteresowanie projektami, a liczba prowadzonych rozmów dobrze rokuje na przyszłość. W prezentacji spółka podała, że liczba rozmów objętych klauzulą poufności wzrosła w pierwszym kwartale.

 

"Na ostatniej konferencji w San Diego mieliśmy rekordową liczbę spotkań z 37 różnymi firmami i inwestorami" - powiedział Shepherd.

 

"CT-01 generuje duże zainteresowanie np. w Chinach na potencjalną współpracę regionalną. Chiny są prawdopodobnie jednym z obszarów z największą liczbą przypadków raka wątrobowokomórkowego" - dodał.

 

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna zajmującą się rozwojem leków opartych na celowanej degradacji białek (Targeted Protein Degradation, TPD).

(PAP Biznes), #CTX

 

doa/ ana/

Zobacz także: Captor Therapeutics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: