GPW zatwierdziła Dokument Informacyjny Mentzen. Debiut na NewConnet coraz bliżej! | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 cze 2024, 08:55

GPW zatwierdziła Dokument Informacyjny Mentzen. Debiut na NewConnet coraz bliżej!

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjęła uchwałę o wprowadzeniu do obrotu akcji Mentzen SA. Spółka liczy na giełdowy debiut w najbliższych tygodniach. W przeprowadzonej w marcu ofercie publicznej sprzedaży akcji Mentzen SA, prowadzonej przez jej właściciela – Fundację Rodzinną Mentzen w organizacji, uplasowano 350 tys. akcji spółki, po maksymalnej cenie 36 zł za akcję. Wartość Oferty wyniosła 12,6 mln zł, a wycena Spółki wyniosła 36 mln zł.

- Po sukcesie oferty publicznej przyszedł czas na realizację kolejnego punktu na liście moich biznesowych celów. Mentzen SA jest o krok od debiutu na rynku NewConnect. GPW podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji spółki do obrotu, teraz czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Cieszę się, że inwestorzy, którzy nabyli akcje podczas marcowego IPO już wkrótce będą posiadaczami akcji firmy notowanej na giełdzie. – mówi Sławomir Mentzen, prezes zarządu i fundator Fundacji Rodzinnej Mentzen w organizacji oraz prezes zarządu Mentzen SA.

Oferta obejmowała sprzedaż 350 tys. akcji Mentzen SA, czyli 35 proc. akcji Spółki po cenie 36 zł za akcję. Zgodnie z maksymalnymi parametrami, wartość oferty prowadzonej przez Fundację Rodzinną Mentzen w organizacji, właściciela Mentzen SA, podmiotu dominującego wobec Kancelarii Mentzen sp. z o.o. i Mentzen Legal sp. k, wyniosła 12,6 mln zł. Liczba akcji w ofercie została podzielona na transze w równych częściach – po 175 tys. akcji.

- IPO Mentzen SA było najliczniejszą pod względem udziału inwestorów i największą wartościowo ofertą publiczną akcji opartą na Memorandum Informacyjnym. Mam nadzieję, że dzięki temu sukcesowi inni przedsiębiorcy również zdecydują się na taki krok, co powinno zwiększyć zainteresowanie Giełdą wśród inwestorów indywidualnych. Mentzen SA zyskała ponad 900 nowych inwestorów. Chciałbym by to grono systematycznie rosło, wierzę, że będą to również ambasadorzy naszej firmy. – mówi Sławomir Mentzen. – W moich planach jest także rekomendacja WZA wypłaty maksymalnej możliwej wartości dywidendy w każdym roku, po uwzględnieniu ograniczeń regulacyjnych (KSH) oraz ewentualnych dodatkowych nakładów na działalność rozwojową. – dodaje Sławomir Mentzen.

Autoryzowanym Doradcą Spółki w procesie wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect jest INC SA. Natomiast firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej sprzedaży akcji był Dom Maklerski INC SA z siedzibą w Poznaniu.

Grupa Kapitałowa Mentzen prowadzi działalność operacyjną w obszarze świadczenia usług doradztwa podatkowego i prawnego oraz obsługi księgowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Działalność Grupy polega na oferowaniu profesjonalnych usług przede wszystkim w oparciu o model subskrypcyjny, elastyczny i przewidywalny dla klienta.

W pierwszym kwartale br. Grupa osiągnęła ponad 5,7 mln zł skonsolidowanych przychodów operacyjnych (wzrost o prawie 10 proc. r/r). W tym czasie EBITDA wyniosła 1,3 mln zł, rok wcześniej 1,0 mln zł. Od stycznia do marca 2024 r. Grupa zanotowała 0,8 mln zł zysku netto (14 proc. wzrost r/r).

- W pierwszym kwartale br. odnotowaliśmy historycznie rekordowe przychody subskrypcyjne – 2,9 mln zł (11,5 proc. wzrost r/r). W ich ramach prowadzone są konsultacje, które klienci samodzielnie umawiają z poziomu Panelu Klienta. Dzięki temu proces jest bardzo prosty i szybki, a na rozmowę ze specjalistą można umówić się nawet na następny dzień. W 2023 roku przeprowadzonych zostało 6110 konsultacji, w samym okresie styczeń-marzec 2024 roku odbyło się 1850 konsultacji – mówi Sławomir Mentzen.

Obok produktów Mentzen+, Mentzen+ IT oraz Mentzen Prime Grupa zamierza rozbudowywać ofertę i świadczyć kolejne usługi wspierające rozwój działalności gospodarczych klientów. Grupa nie wyklucza także rozszerzenia swojej oferty usług o doradztwo biznesowe, marketingowe, pośrednictwo finansowe i pozyskiwanie dotacji.

Źródło: Spółka, #MENTZEN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost