DZIEŃ NA GPW: Wśród głównych indeksów zniżkuje jedynie sWIG80; w WIG20 najlepszy KGHM | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 cze 2024, 15:58

DZIEŃ NA GPW: Wśród głównych indeksów zniżkuje jedynie sWIG80; w WIG20 najlepszy KGHM

W drugiej części poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie rosną wszystkie główne indeksy z wyjątkiem indeksu małych spółek. Wśród największych spółek najmocniej drożeją papiery KGHM.

Ok. godz. 15:50 WIG20 rośnie o 1,7 proc. do 2.532 pkt., a WIG idzie w górę o 1,31 proc. do 87.548 pkt. mWIG40 zwyżkuje o 0,77 proc. do 6.502 pkt., a sWIG80 zniżkuje o 0,69 proc. do 24.969 pkt.

Wśród blue chipów najmocniej drożeją walory KGHM. Papiery spółki są wyceniane wyżej o ok. 4,6 proc.

W trakcie pierwszej części sesji KGHM poinformował, że sprzedaż miedzi przez grupę wyniosła w maju 61,9 tys. ton i była wyższa o 11 proc. rdr. Produkcja miedzi płatnej wyniosła w maju 61,9 tys. ton, o 4 proc. więcej rdr.

W WIG20 wzrostowy trend utrzymują papiery CD Projektu. Kurs dewelopera i wydawcy gier rośnie o ok. 4 proc. Zakończenie dnia na plusie będzie oznaczało odbicie po ostatniej spadkowej sesji.

Podobnie jak w pierwszej części sesji drożeją również papiery Budimeksu. Kurs akcji dewelopera zwyżkuje o ponad 3,8 proc. Jeżeli spółka zakończy poniedziałkową sesję na plusie, będzie to oznaczało drugą wzrostową sesję z rzędu.

O ponad 1 proc. rośnie również kurs akcji LPP.

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 14 czerwca, podtrzymali rekomendację "kupuj" i wyznaczyli cenę docelową akcji na 23.500 zł.

Po porannych spadkach na trend wzrostowy weszły papiery Alior Banku, które drożeją o 0,8 proc.

W WIG20 nadal najmocniej spadają notowania Kruka (-0,7 proc.). W tej części sesji jest to jedyna zniżkująca spółka w tym indeksie.

W indeksie średnich spółek najmocniej rośnie kurs akcji Huuuge, którego papiery są notowane wyżej o ok. 3,6 proc. O ok. 3,4 proc. rośnie kurs Autopartnera, a o ponad 3 proc. zwyżkuje kurs CCC.

W indeksie średnich spółek dalej największe spadki notują BNP Paribas Bank Polska (papiery banku tanieją o ponad 7 proc.) oraz CI Games, którego kurs spada o ok. 3,3 proc.

W drugiej części sesji najmocniej w sWIG80 rośnie kurs akcji Astarty o ok. 7 proc.

W trendzie wzrostowym utrzymały się również walory Medicalgorithmics. Kurs akcji spółki rośnie o ponad 5,5 proc.

Przed sesją spółka podała, że uzyskała od Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA - Food and Drug Administration) informację o dopuszczeniu do korzystania w USA z nowej platformy diagnostycznej DeepRhythm Platform.

W indeksie małych spółek wyróżniają się również walory Seleny, które zwyżkują o ok. 3,8 proc. (+5 proc.)

Najmocniejsze spadki w drugiej części sesji w indeksie małych spółek notują akcje Eletrotimu, papiery spółki tanieją o ok. 5,6 proc.(PAP Biznes)

mcb/ gor/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost